בעקבות לחץ השמאל והרפורמים: שונו סדרי הקבורה הצבאית - 0404
בעקבות לחץ השמאל והרפורמים: שונו סדרי הקבורה הצבאית דובר צה''ל

בעקבות לחץ השמאל והרפורמים: שונו סדרי הקבורה הצבאית

לאחר מאבק ממושך של עמותת "חדו"ש" מבית הקרן לישראל חדשה לקדם רפורמות בתחום הקבורה, 'התקפלו' ברבנות הצבאית הראשית והוסכם בצה"ל לשנות את הפקודות הצבאיות לאחר 72 שנות קיום צה"ל, באופן שיאפשר מוטיבים רפורמיים באופי טקס הלוויה הצבאית.

על פי הרפורמה והפקודה החדשה, הכנסת המוטיבים הרפורמיים תתאפשר בין אם מדובר בלוויה צבאית שנערכת בבית עלמין צבאי ובין בלוויה צבאית שנערכת בבית עלמין אזרחי.

בעקבות העתירה לבג"ץ צה"ל אף מאפשר כעת ל'רבנים' ו'רבות' רפורמים לערוך טקסי לוויה צבאית.

גורמים ברבנות הצבאית מסרו לחדשות 0404: "עצוב לראות איך הרבצ"ר תא"ל הרב אייל קרים נוחל הפסד אחר הפסד. במשמרת שלו ארגוני קיצון מקעקעים את הסטטוס קוו שנהג בצה"ל לאורך כל שנות קיומו בנושאים הלכתיים כמו שירות משותף, כשרות, קבורה צבאית ועוד. לטענתו הוא עצמאי ולא מושפע מלחצים אך המעשים וההכרזות של הקרן החדשה מהווים הוכחה פעם אחר פעם להשפעתם ההרסנית של לחצים אלו על שיקולי הפסיקה בצה"ל.

יש לזכור כי רובו המוחלט של צה"ל הינו מסורתי ודתי והדבר פוגע בחיילים רבים מאד ומחלל את קדושת בתי העלמין הצבאיים. חבל שהרב קרים לא מבקש סיוע מהרבנות הראשית לישראל, ונותן יד לתקדימים הפוגעים ביהדות הנאמנה בצה"ל ולאחר מכן במדינה כולה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]