המסמכים שהגיעו לפרקליטי ראש הממשלה חשפו: פעולות החקירה נגד רה"מ התבצעו ללא אישור היועמ"ש כפי שמחייב החוק - 0404
המסמכים שהגיעו לפרקליטי ראש הממשלה חשפו: פעולות החקירה נגד רה יונתן סינדל, פלאש 90

המסמכים שהגיעו לפרקליטי ראש הממשלה חשפו: פעולות החקירה נגד רה"מ התבצעו ללא אישור היועמ"ש כפי שמחייב החוק

מסמכים שהגיעו בימים האחרונים לידי פרקליטי ראש הממשלה בזכות התערבות בית המשפט, חושפים כי החוקרים לא חקרו עבירה אלא חיפשו עבירה, וכי פעולות החקירה נגד ראש הממשלה התבצעו ללא אישור היועמ״ש, כפי שמחייב חוק יסוד.

כבר בראשית הדרך נחקר עוזי ארד והתבקש למסור "מידע מפליל" ביחס לראש הממשלה, יהא המידע אשר יהא:

חוקר: "אנחנו בודקים, המשטרה מן הסתם, אם יש חשד לפלילים בספקטרום רחב, נקרא לזה ככה של התנהלויות של ראש הממשלה. או-קיי?"

ארד: "או-קיי".

חוקר: "אם יש. אם אין, מה טוב. כן? אתה לא זה, שבאמת אתה ליווית אותו לאורך שנים… במסגרת היותך בן-אדם מאד מאד מאד קרוב שהיה לראש הממשלה, ונחשפת להרבה מאד נושאים והתנהלות וכיוצא בזה, חושב שנחשפת לעבירות אה… פליליות או ברף הפלילי…אז בוא, בוא נתחיל מבחינת ההתנהלות של משפחת נתניהו. הבמה היא שלך, אנחנו מקשיבים… אנחנו צריכים לדעת האם ישנם דברים, שוב אני אומר, שאתה נחשפת אליהם, גם אם, אני לא צריך שאתה תביא לי את הראייה, כן?

אבל דברים שאתה נחשפת אליהם, שמבחינתך יכול להיות שזה פלילי או לא פלילי או בעיתי, והיה ואנחנו נקבל את האישור, ונמצא לנכון שזה עושה, שצריך לקדוח פה ולחפור בו ממש ברזולוציות, אנחנו נעשה את זה. אבל אנחנו צריכים קודם כל לשמוע. האם אכן ישנם דברים שאתה נחשפת אליהם במהלך השנים?"

כלומר – הנחת העבודה של המשטרה הייתה: קודם כל חקירה, אחר כך נמצא עבירות, אחר כך נלך לקבל אישור מהיועמ"ש לביצוע החקירות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]