פרקליטי אלוביץ' לביהמ"ש: "הטענה לפיה 'סיקור אוהד' הוא שוחד - דמיונית" - 0404
פרקליטי אלוביץ' לביהמ פלאש 90

פרקליטי אלוביץ' לביהמ"ש: "הטענה לפיה 'סיקור אוהד' הוא שוחד – דמיונית"

פרקליטיהם של שאול ואיריס אלוביץ׳ הגישו הבוקר (ראשון) לבית המשפט המחוזי בירושלים טיעון משלים לטענתם להגנה מן הצדק.

סנגוריהם של בני הזוג אלוביץ׳, ז׳ק חן, מיכל רוזן עוזר, נעה פירר ויהל דאר, התייחסו בין היתר לעמדה החדשה יחסית של הפרקליטות, שלפיה אין בכוונתה להוכיח את הנרטיב שאותו טענה בכתב החשדות, ולפיו שאול ואיריס אלוביץ' נתנו לרה"מ נתניהו ולבני משפחתו סיקור אוהד.

בטיעון המשלים נכתב: "אמור מעתה – אין המדובר בתיק בו מבקשת המאשימה לבסס טענת שוחד של "סיקור אוהד" תמורת "הטבות רגולטוריות". המדובר, בענייננו בתיק בו נטען שטובת ההנאה היא "היענות חריגה" והיא ניתנת תמורת "פעולות שלטוניות. בדרך הזו מבקשת המאשימה להשיל מעל עצמה את החובה להוכיח את הרכיבים העובדתיים שעליהם ביססה את תפיסתה מלכתחילה.

היא משילה מעצמה את החובה להוכיח ששאול ואיריס אלוביץ' נתנו לרה"מ נתניהו "סיקור אוהד באתר וואלה", כותבים סנגורי הזוג אלוביץ׳, ומוסיפים: ״ואנו נאמר: טענת שוחד של "סיקור אוהד" תמורת "הטבות רגולטוריות" הייתה טענה חסרת תקדים המבוססת על קונספציה שגויה משפטית.

טענה ש"היענות חריגה" היא מתת (גם אם לא הניבה סיקור אוהד) והיא ניתנת תמורת "פעולות שלטוניות" (גם אם אין בהן הטבות), והכל בשדה חסר תקדים של יחסי פוליטיקה תקשורת – היא דמיונית".

פרקליטי הזוג אלוביץ׳ אינם מבקשים הכרעה בטענות המקדמיות בשלב זה של ההליך, אלא לאחר שמיעת העדויות והבאת הראיות במשפט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]