ממלכת בהוטאן הכריזה על כינון יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל - 0404
צילום: שגרירות ישראל בניו דלהי

ממלכת בהוטאן הכריזה על כינון יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל

ממלכת בהוטאן וישראל חתמו הערב (מוצ"ש) על כינון יחסים דיפלומטיים מלאים. טקס החתימה נערך במעונו של שגריר ישראל בהודו, ד"ר רון מלכא. השגריר מלכא קיים טקס חילופי אגרות רשמיות עם עמיתו, שגריר בהוטאן בהודו, Major General Vetsop Namgyel.

בסוף שבוע שעבר שוחח שר החוץ אשכנזי עם עמיתו, הבהוטאני, שר החוץ Tandy Dorji. במהלך השיחה סוכם על מועד החתימה וכן על גיבוש תוכנית עבודה משותפת בתחומי ניהול המים, החקלאות, הבריאות ועוד.

שר החוץ, גבי אשכנזי: "ברצוני להודות לממלכת בהוטאן ולברך על החלטתה לכינון יחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל. החלטה זו הינה אבן דרך בהעמקת קשרי ישראל במרחב אסיה. אני מזמין את ידידי, שה"ח דורג'י, לבקר בישראל לקידום שיתופי הפעולה בין המדינות. כולי תקווה שכבר בשנה הקרובה נארח בירושלים גם את מלך בהוטאן לביקור ממלכתי ראשון מסוגו.

אני מבקש להודות גם לשגריר ישראל בהודו, ד"ר רון מלכא ולצוותו, על חיזוק היחסים בינינו לבהוטאן ועל בניית המתווה שהביאה לחתימת ההסכם על כינון היחסים הדיפלומטים בינינו".

ממשרד החוץ נמסר כי, ״משרד החוץ מקיים עם הממלכה קשר באמצעות אגף מש״ב ובישראל משתתפים סטודנטים מבהוטאן בחונכויות חקלאיות בארץ. בשנים האחרונות נוהלו מגעים חשאיים בין המדינות, בהובלת משרד החוץ הישראל, מתוך מטרה להקים יחסים רשמיים, והתקיימו ביקורים הדדיים של משלחות מישראל בטימפו, בירת בהוטאן וכן מבהוטאן בארץ״.

ממלכת בהוטאן, הגובלת בהודו ובסין, שוכנת בלב הרי ההימלאיה ומהווה אחד היעדים התיירותיים היפים והיחודיים בעולם. לבהוטאן יחסים דיפלוטיים מלאים עם 53 מדינות בלבד והיא זו שהעניקה לעולם את "מדד האושר".

שגרירות ישראל בניו דלהי

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]