שיא הביזיון הצה״לי: צפו בקצינים זבי דם כתוצאה מפיגוע אבנים. מקורביהם: ״מחכים שמישהו יחזור בשקית״ - 0404
שיא הביזיון הצה״לי: צפו בקצינים זבי דם כתוצאה מפיגוע אבנים. מקורביהם: ״מחכים שמישהו יחזור בשקית״ 0404

שיא הביזיון הצה״לי: צפו בקצינים זבי דם כתוצאה מפיגוע אבנים. מקורביהם: ״מחכים שמישהו יחזור בשקית״

לפני כשבועיים, פרסמנו בחדשות 0404, את הסרטון המביש שבו קבוצת אנרכיסטים שמאלנים יחד עם ערבים, הפריעו לכוחותינו במהלך במילוי משימתם.

היום (שישי), הגיעו לידי חדשות 0404 תמונות ועדויות מבישות מהאירוע המדובר, שבמהלכו שלושה קציני מילואים היו בסכנת חיים אמיתית בעקבות זריקת אבנים לעברם, ללא שום תגובה מצד צה"ל. הפיגוע הזה, כמו כל האחרים – מושתק. באירוע המדובר כוחותינו שהו באימון באזור הכפר תיאסיר, במזרח השומרון, סמוך לבקעת הירדן. על פי העדויות שהגיעו לחדשות 0404, תוך כדי נסיעה שגרתית בטיולית, הושלך לעבר כוחותינו סלע שפגע בראשו של אחד הקצינים.

במקום התרחשה התפרעות גדולה, הכוללת כ-300 ערבים, אנשי תקשורת ואוטובוס עם אנשי שמאל אנרכיסטים. לחדשות 0404 נודע כי לצבא היה מידע לגבי ההתפרעות המתוכננת באזור, אך לטענת קציני וחיילי המילואים שנאלצו להישאר במקום עד הגעתם של הכוחות הסדירים, הצבא לא עדכן אותם כלל בהתפרעות המתוכננת. גם המ"פ וגם המג"ד שנסעו יחד ברכב, נפגעו מאבנים שנזרקו לעברם. מפקד הפלוגה נפצעה בראשו.

גורמים צבאיים מסרו לחדשות 0404 כי ״עד כה לא בוצעה חקירה בעניין ולא בוצעו מעצרים״. מקורביהם של קציני המילואים זועמים על ניסיון הרצח שעובר מתחת לרדאר. אחד מהם אמר לחדשות 0404: ״שלושה קצינים היו בסכנת חיים אמיתית בגלל זריקת אבנים והצבא לא מגיב. כנראה שרק אם מישהו היה יוצא משם בשקית, היתה אולי איזו תגובה״.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404: ״לפני כשבועיים התפתחה הפרת סדר של כ-200 ערבים, אשר יידו אבנים לעבר כוחות צה״ל סמוך לכפר תייסיר שבמרחב חטיבת ״הבקעה והעמקים". כתוצאה נגרם נזק לרכב, קצין צה"ל וחייל במילואים אשר היו באימון סמוך, נפצעו באורח קל מאבן שהושלכה לעברם. צה״ל רואה בחומרה כל פגיעה בחיילי וקציני צה״ל בסדיר ובמילואים ועושה כל שביכולתו כדי להביא את מידיי האבנים לדין״.

0404

0404

0404

0404

0404

0404

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]