הרמטכ"ל כוכבי מסכם שנה: "ביצענו מבצעים רבים בממד החשאי, התבססות איראן בסוריה במגמת האטה" - 0404
הרמטכ דובר צה״ל

הרמטכ"ל כוכבי מסכם שנה: "ביצענו מבצעים רבים בממד החשאי, התבססות איראן בסוריה במגמת האטה"

הרמטכ"ל אביב כוכבי ביצע היום (חמישי) סקירה לכתבים הצבאיים לקראת סוף השנה האזרחית.

הרמכ"ל ציין בסקירה את חיזוק ההגנה בגבולות וסיכול ניסיונות חדירה בדרום ארצנו ובצפונו. כמו כן הביע סיפוק מסיכול פח"ע באוגדת יו"ש וירידה במספר ההרוגים, לטענת הרמטכ"ל ישנה גם ירידה בהיקף אירועי הטרור בגזרה.

בנוסף ציין כוכבי את תחילת מימוש "גבול חכם וקטלני" המבוסס על כלים אוטונומיים, את שיפור יכולות צה"ל ליירוט תלול מסלול והרחבת רדיוס הכיסוי של מערך כיפת ברזל.

הרמטכ"ל נתן דגש בדבריו על העלייה בפעילות יחידות הסייבר של צה"ל, הן בפן ההתקפי והן בפן ההגנתי. לדבריו: "מרחב הלחימה המשמעותי ביותר שהשתנה השנה הוא ממד הסייבר – שבו ביצענו מבצעיים התקפיים רבים".

כוכבי סיפר כי בשנה החולפת תקף צה"ל "כ-500 מטרות בכל הזירות ובנוסף ביצענו מבצעים רבים בממד החשאי". ביחס להתבססות איראן בסוריה אמר ראש המטה הכללי כי "ההתבססות האיראנית בסוריה נמצאת במגמת האטה ברורה כפועל יוצא של פעילות צה"ל, אך יש עוד כברת דרך להשלמת היעדים בזירה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]