הממשלה אישרה מתווה לחזרת תנועות הנוער לפעילות. השר אלקין: "פעילות המייצרת מסגרת לנוער" - 0404
הממשלה אישרה מתווה לחזרת תנועות הנוער לפעילות. השר אלקין: בני עקיבא

הממשלה אישרה מתווה לחזרת תנועות הנוער לפעילות. השר אלקין: "פעילות המייצרת מסגרת לנוער"

הבוקר (חמישי) אושר בישיבת הממשלה מתווה חזרת פעילות ילדים ונוער במסגרת החינוך הבלתי פורמלי. המתווה גובש ע"י משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה יחד עם משרד הבריאות ובשיתוף פעולה מלא עם הנהגת תנועות וארגוני הנוער.

המתווה יהיה כפוף למספר עקרונות, בניהם: שמירה על קפסולות בית ספריות במהלך פעילויות אחר הצהריים בתנועות ובארגוני הנוער.  כל תנועה או ארגון ידרשו למנות ממונה קורונה ארצי וממונה קורונה סניפי. על כל ממונה קורונה סניפי יהיה למפות את את בתי הספר המזינים את הסניף ולוודא חלוקה לפי אותן קפסולות כיתתיות שהיו בבתי הספר.

בנוסף, לא תותר חזרה גורפת של תנועה או ארגון. רק גוף אשר יחתום על מסמך התחייבות למתווה מול מנהל חברה ונוער במשרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה יורשה לחזור. בהתאם למתווה בין הצדדים, משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה יסגור פעילות של גוף במידה ויתגלו הפרות. כמו כן תיבנה שרשרת הכשרה להטמעת כללי ההתנהלות תחת הנחיות משרד הבריאות.

במשרד להשכלה גבוהה מתכננים לערוך עידוד מסיבי לבדיקות בשכבות הבוגרות ואצל המדריכים ורכזי המטה. כמו כן יוקם כוח משימה לאומי של הנוער אשר יסייע בכל נושא ההסברה הלאומי תחת משרד הבריאות.

שר ההשכלה הגבוהה והמשלימה, ח"כ זאב אלקין: "כבר תקופה ארוכה שאנחנו נאבקים על החזרה של החינוך הבלתי פורמאלי לפעילות. נאבקנו להחזיר את הפעילות החשובה הזו כי אנחנו סבורים שהפעילות הזו מייצרת מסגרת חינוכית-התנדבותית עבור בני הנוער ומסייעת להתפתחות שלו. יחד עם זאת המתווה הוא לא קל למימוש, הוא דורש שימור במהלך הפעילות על הקפסולות המקוריות מבית הספר ובנינו אותו יחד עם הנהגת תנועות וארגוני נוער בשיח יצירתי עם משרד הבריאות. מודה לכל השותפים על עבודה מאומצת כדי להזיר את הפעילות".

מנכ"ל משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה, מר מרדכי בניטה: "אחרי מאמצים מרובים במהלך השבועות האחרונים ושיח אינטנסיבי בין משרד ההשכלה הגבוהה והמשלימה לבין משרד הבריאות, הגענו להסכמות ואפשרנו את חזרת הפעילות של החינוך הבלתי פורמאלי. אנחנו כמשרד נתמוך בתנועות ובארגוני הנוער ונסייע להם שככל ניתן לשמור על שגרה בטוחה ובריאה תחת מגבלות הקורונה".

בתנועת הנוער הלאומי בית"ר חגגו את אישור המתווה: "שמחים לחזור, אין לנו פריבילגיה לאבד עוד יום אחד של חינוך לערכים. המדים גוהצו, הסניפים מורקו ונפעל על פי כל ההנחיות. בני הנוער של ישראל צמאים לחזור לתנועות הנוער ולקבל ערכים". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]