השר אלי כהן מעריך: "מיליון ישראלים יזכו ל"דרכון ירוק" כבר בסוף ינואר" - 0404
השר אלי כהן מעריך: דוברות הכנסת

השר אלי כהן מעריך: "מיליון ישראלים יזכו ל"דרכון ירוק" כבר בסוף ינואר"

שר המודיעין, אלי כהן, ברך הערב (רביעי) על החלטת ראש הממשלה לקדם את יוזמתו להענקת דרכון בריאותי ירוק למתחסנים ולמחלימים.

אלי כהן: "אני מברך את ראש הממשלה בנימין נתניהו על הגעת החיסונים ועל הנחייתו לקדם את השימוש בדרכון בריאותי, כאשר כבר בסוף חודש ינואר למעלה ממיליון ישראלים יזכו לדרכון ירוק. מדובר במהלך חשוב לכלכלה, לפתיחת העסקים וחזרה מהירה לשגרה. המתווה של דרכון בריאותי יאפשר פתיחתם של בתי מלון, אולמות תרבות ועסקים נוספים המאופיינים בהתקהלות שטרם נפתחו. זהו צעד חשוב לקראת החזרה לשגרה".

השר אלי כהן יזם וקידם את אפליקציית "פספורט" לחזרה מהירה לשגרה במסגרת צוות שרים בראשותו לבחינת הצורך בהמשך ההסתייעות בכלי השב"כ.

אפליקציית הפספורט הבריאותי נועדה לאתר את כל האוכלוסיות שמחוסנות לנגיף הקורונה, ביניהן ניתן למצוא את האנשים שיחוסנו, בנוסף כל המחלימים, אלה שנבדקו וקיבלו תשובה שלילית ב-72 השעות האחרונות ואנשים שבבדיקתם הסרולוגית נמצאו נוגדני קורונה.

כל אזרח שיוריד את אפליקציית "פספורט" שתושק בקרוב ויציג כי הוא עונה על הקריטריונים, יוכל לנוע בחופשיות, לחזור למקום העבודה ולהיכנס למקומות בילוי, פנאי, תיירות ומסחר ללא הגבלה. כך ניתן יהיה לפתוח מחדש ענפים שלמים ואת כלל העסקים במשק. למי שאין ברשותו טלפון חכם, יוכל להציג פנקס חיסונים בכניסה לאותם עסקים.

על פי ההערכות, כבר בחודש הראשון להשקת האפליקציה, לא יחולו הגבלות על כמיליון ישראלים. הצפי הוא שיותר מחצי מיליון אזרחים יחוסנו בתחילת השנה מדי חודש, ובנוסף לכך יותר מ-300 אלף ישראלים שהחלימו מקורונה, כמו כן בהינתן העובדה שכ-40 אלף ישראלים נבדקים מדי יום, ישנם כ- 120 אלף אזרחים נוספים שיוכלו להציג בדיקה שלילית לקורונה ב-72 שעות אחרונות, בכל רגע נתון. לכל אלה יתווספו אנשים שנמצאו בבדיקתם נוגדנים במסגרת הבדיקה הסרולוגית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]