מתן כהנא על נפילת החוק לביטול חזקת הגיל הרך: "יום עצוב לאלפי אבות וילדים" - 0404
מתן כהנא על נפילת החוק לביטול חזקת הגיל הרך: ויקיפדיה

מתן כהנא על נפילת החוק לביטול חזקת הגיל הרך: "יום עצוב לאלפי אבות וילדים"

החוק לביטול חזקת הגיל הרך נפל הערב (רביעי) בקריאה טרומית בכנסת עם 18 תומכים בלבד ו-48 מתנגדים. חוק חזקת הגיל הרך גורס כי טובת הילד היא להיות אצל אימו בגילאים הצעירים ועד גיל שש, זאת למרות רמיסת זכויות האבות הגרושים ואפלייתם, בניגוד לנעשה במדינות מערביות אחרות בעולם שם ההחלטה נעשית לפי העניין ולא באופן אוטומטי וגורף.  

ח״כ מתן כהנא מימינה, מגיש הצעת החוק, התייחס לנפילתו: "‏יום עצוב. לי ולאלפי אבות וילדים שלא יוכלו להתראות אחד עם השני.

החוק שהגשתי לביטול חזקת הגיל הרך נפל במליאה. אמשיך להלחם למען הצדק ולמען אלפי אבות וילדים, שבשל חוק מיושן שאינו קיים כמעט באף מדינה מערבית, נמנע מהם קשר טבעי".

עמותת אבות למען צדק התייחסה לנפילת החוק: עמותת אבות למען צדק מחזקת את חבר הכנסת, מתן כהנא, מסיעת ימינה, אשר העז היום לנסות להוביל תיקון לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות – סעיף 25 הקרוי חזקת הגיל הרך

הצעת החוק  אמנם אינה מושלמת, יש בה חורים רבים, אפילו רבים מידי, יחד עם זאת הייתה כאן הזדמנות – לצערנו חברי הכנסת הסתתרו ולא הישירו מבט לעבר אלפי ילדים אשר מונעים מהם לגדול עם אביהם.

מדינות העולם הפנימו ויישמו, הלכה למעשה, את האחריות ההורית המשותפת באמצעות ביטול חזקת הגיל הרך, תוך מתן מענה ראוי לטובת הילד כערך עליון, מאידך מערכת הרווחה ומערכת המשפט בישראל, אינם שמים את טובת הילד כערך עליון.

לאור מחקרים מדעיים מוכחים בעולם, אמנות האו"ם – חזקת הגיל הרך הינה חזקה שאין לה כל תוקף חוקי מוסרי וערכי, חזקה זו מבטלת את זכותם של אבות להורות, מונעת מהם את הזכות הטבעית והחוקתית וגורמת נזקים נפשיים לקטינים.

חזקת הגיל הרך – סותרת את טובת הילד ועל כן, חובה עלינו למחוק אותה מספר החוקים של מדינת ישראל, את החוק הפוגע בנפשם והתפתחותם של הילדים". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]