ח"כ קלנר נגד לפיד: "עצוב שאתה מחפש נאצים בתוכנו כדי לטשטש את ייחודיות השואה" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ קלנר נגד לפיד: "עצוב שאתה מחפש נאצים בתוכנו כדי לטשטש את ייחודיות השואה"

חבר הכנסת אריאל קלנר השיב לפני זמן קצר (רביעי) להשתלחות של יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד נגדו. בתגובה לדברי לפיד לפיהם "ח"כ אריאל קלנר לא מרוצה מהיהודים שמתו בשואה", כתב קלנר: "הנה לפניכם פני הרוע והציניות של יאיר לפיד. כבר אתמול הבהרתי לכל אלו "שהזדעזעו" מדבריי שנספי השואה כולם קדושים בעיניי, אלו שמרדו בנשק קר, אלו שנלחמו בנשק חם ואלו שעשו זאת בתפילה בלבד.

כשדיברתי על "אפי איתם" שחסרו לנו, דיברתי כמטאפורה על הצבא שלא היה לנו אז. אני דור שלישי לשורדי שואה. אבי לא הכיר את סבא וסבתא שלו. אברהם קלנר הי"ד ואלה קלנר הי"ד. אחים של סבא וסבתא שלי נרצחו. גדלתי על הסיפורים מאותם ימים אפלים. על אחות של סבא, אסתר הי"ד ובנה מויש'לה בן ה 3 הי"ד. סבא החזיק את התמונה הקטנה שלו בשחור-לבן עד יום מותו. גדלתי על הסיפור של ד"ר זורח גרברג הי"ד, אחיה של סבתא חיה ז"ל ועל כך שנרצח בגטו ע"י הסייען הליטאי כשהוא מסרב לעמוד על הברכיים. 8 אחים ואחיות של סבא של אמי נרצחו עם בני משפחותיהם.
 
מספיק טוב לך יאיר? או שאתה עדיין חושב שאני צריך להוכיח לך שאני האחרון לבוז לניספים? ואתה, יאיר לפיד, ברוב חוצפתך אומר שאני גרוע מהאנטישמים… בשביל מה יאיר? בשביל כמה לייקים? האם אתה באמת מייחס לי כזה רוע? יאיר לפיד, אתה בנו של ניצול שואה, חשבתי שהתבונה, המוסר ושיקול הדעת שלך יגברו על היצר לעשות רווח פוליטי. טעיתי.
 
בחרת להשתלח בי, בחרת לפרוט מעל נימי הכאב של דור הניצולים כדי לקושש עוד קצת לייקים, בחרת לשקר, בחרת להתעלם מהאמת. אין קוים אדומים, הציניות לפני הכל, יאיר לפיד לפני הכל. אני לא חושב שאתה אנטישמי. אני כן חושב שאתה מאלה ששרויים בליקוי מאורות. אתה לא נגד אפי איתם בגלל הכיפה ואתה לא נגד אפי איתם בגלל הגבורה. אתה נגד אפי איתם בגלל שהכיפה באה אצלו יחד עם הגבורה.
 
אין לך ושכמותך בעיה עם איש צבא מוכשר המנותק מזהותו היהודית. כנראה שגם לא מפריע לך איש דתי כמייצג הדת בלבד. מפריעה לך גבורה יהודית מתחדשת המחוברת לזהות יהודית שורשית. לכן אתה כל כך מתנגד לאפי איתם. אתה לא מסוגל להבחין בין אהבת מולדת ומלחמת חורמה באויב, לבין גזענות ונאציזם. וזו בעיה ערכית חמורה. זה ליקוי מאורות של ממש.
 
יש כאן פולמוס גדול מהו הלקח של השואה. עצוב לראות שבחרת להיות מאלה שמחפשים נאצים בתוכנו כדי לטשטש את ייחודיות השואה. הלקח שלי לעומת זאת היה ונשאר: צה"ל חזק, ישראל עוצמתית ונאמנות לזהות היהודית העתיקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]