האם תפתח חקירה פלילית נגד השר יועז הנדל? כל הפרטים - 0404
האם תפתח חקירה פלילית נגד השר יועז הנדל? כל הפרטים דוברות הכנסת

האם תפתח חקירה פלילית נגד השר יועז הנדל? כל הפרטים

האם תיפתח חקירה פלילית נגד שר התקשורת יועז הנדל ודנה נויפלד, היועמ"שית של המשרד ועדת תביעה נגד נתניהו? הפרקליטות מאשרת: חומרים בעניין מעורבתם בהטבות ענק לכאורה לקבוצת סלקום הועברו לטיפול ראש אגף חקירות במשטרה.
 
חומרים בעניינם של שר התקשורת יועז הנדל (והמצטרף החדש למפלגתו של סער), היועצת המשפטית של המשרד דנה נויפלד ובכירים נוספים הועברו על-ידי הפרקליטות ל"טיפול" ראש אגף החקירות במשטרה. את החומרים ואת התלונות העביר ידידי אבי וייס וקיבל אישור שהחומרים הועברו בפועל לבדיקה-חקירה, שנוגעת לשלושה נושאים עיקריים:
 
הראשון, המעורבות של דנה נויפלד באישור מיזוג סלקום- גולן טלקום. בנושא זה חל מהפך בעמדות האוצר, רשות התחרות ומשרד התקשורת, שמהתנגדות מוחלטת של כל הרגולטורים למיזוג הזה – כולם לפתע תמכו בו והשר הנדל אישר זאת, לאחר תמיכה משפטית שקיבל מנויפלד. התלונה עוסקת בחלקה של נויפלד במהפך הזה שמקורו, כך לפי החשד, בתחום ניגוד העניינים של עצמה שכן זה משרת היטב את האינטרסים של קבוצת סלקום-IBC (מיזם הסיבים האופטיים). כזכור, את מיזם הסיבים האופטיים, הנמצא בבעלות משותפת של סלקום, מייצג, בין היתר, משרדו של בן זוגה של נויפלד, עו"ד דוד תדמור, לשעבר ראש ההגבלים העסקיים.
 
הנושא השני נוגע למתווה פרישת הסיבים האופטיים שקודם על-ידי הנדל ובכירי משרד התקשורת וגילם הטבות ענק למיזם הסיבים אופטיים של סלקום וגם בזק, למרות שבעבר קידום המתווה בהטבות נמוכות בהרבה ע"י שלמה פילבר טורפד על-ידי אותם רגולטורים לשעבר שהיו מעורבים בה כיום. כזכור, מי שמשמש כיום כסמנכ"ל הרגולציה של מיזם הסיבים האופטיים הוא הרן לבאות, עד תביעה נגד נתניהו בתיק 4000 ולשעבר סמנכ"ל במשרד וגם אבי ברגר, לשעבר מנכ"ל המשרד, המייעץ לסלקום. כמנכ"ל המיזם משמש אמיר לוי, לשעבר ראש אגף התקציבים במשרד האוצר שגם הוא עד תביעה נגד נתניהו בתיק 4000.
 
הנושא השלישי עוסק בהחלטת הנדל לאשר החלטה שקודמיו סירבו לאשר אותה, וזה להוריד, על-פי התלונה, בתרגיל רגולטורי מאוד מורכב את הדרישה ל"ישראליות" ממחזיקי השליטה בחברות התקשורת הגדולות. מעבר לכך שהורדת הדרישה הזו נוגדת את החוק והאינטרס הציבורי, מה שנעשה במחשכים וללא כל החלטת ממשלה או הליך של שימוע, גלומה בה הטבה כלכלית אדירה לבעלי השליטה הזרים (אי תשלום מיסים בישראל). במועד החלטתו של הנדל היו 3 קבוצות כאלה: פטריק דרהי מקבוצת הוט, לי קה שינג מקבוצת פרטנר ואדוארדו אלשטיין מקבוצת סלקום-IBC . השניים האחרונים כבר לא בעלי השליטה בחברות.
 
בעקבות פנייתי למשטרה קיבלתי את התגובה הבאה: "איננו מוסרים פרטים בדבר קיומן או אי קיומן של חקירות ואין בכך כדי לאשר או להפריך את עצם קיומן. הפרסומים ככל שיהיו בנושא זה הינם באחריות המפרסם. מבלי להתייחס למקרה זה או אחר, ככל שאנו נדרשים להשיב לפניות הנשלחות על ידי הציבור, אנו עושים זאת באמצעים המקובלים ולא באמצעות אמצעי התקשורת". פניתי לדוברו של השר הנדל ואכניס תגובתו ברגע שתגיע.
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]