למרות העלייה בתחלואה: השרים אישרו את פתיחת הקניונים החל ממחר | כל הפרטים - 0404
למרות העלייה בתחלואה: השרים אישרו את פתיחת הקניונים החל ממחר | כל הפרטים ויקיפדיה

למרות העלייה בתחלואה: השרים אישרו את פתיחת הקניונים החל ממחר | כל הפרטים

למרות העלייה בנתוני התחלואה, אישרו הערב (שלישי) שרי קבינט הקורונה את הצעת שר האוצר כ"ץ לפתוח החל ממחר (רביעי) את כלל הקניונים בישראל, מלבד בערים אדומות.

ההחלטה מגיעה למרות שההצעה להטיל סגר לילי לשלושה שבועות ירדה מהפרק לאחר קשיים משפטיים שעלו ביישום המתווה ולמרות שלא קודמו נכון לרגע זה הצעות אחרות להורדת התחלואה.

בנוסף אושרו תקנות המתירות הפעלת שוק ומוזיאון, לרבות חנויות המצויות בשוק או בקניון. 

לעניין התפוסה המירבית המותרת בחנויות (הן חנויות המצויות בקניונים והן בחנויות רחוב), יחול הסדר אחיד על כלל החנויות, מלבד חנויות חיוניות למכירת מזון, תרופות ומוצרי היגיינה ומכוני אופטיקה, כמפורט להלן: בחנויות שגודלן עד 150 מ"ר, התפוסה המותרת תהיה 1 לכל 7 מטרים רבועים, ועד 10 אנשים. בחנויות "גדולות" של 150 מ"ר ומעלה – ניתן יהיה להכניס מספר אנשים ביחס שלא יעלה על אדם אחד ל–15 מטרים רבועים.

בחנויות מזון, תרופות והיגיינה ומכוני אופטיקה יישאר ההסדר החל היום, לפיו התפוסה המירבית במותרת היא לפי יחס של אדם ל–7 מטרים רבועים. בשטח הכולל של קניונים, שווקים ומוזיאונים – התפוסה המותרת תהיה ביחס של אדם ל–15 מטרים רבועים.

בנוגע לחנויות המצויות ב"איים ירוקים", אשר עד לתיקון רשאיות לפעול עם תפוסה של אדם ל–7 מטרים ועד 20 אנשים, ועל מנת לא לפגוע בתפוסה המותרת של חלק מהחנויות באזור זה – נקבע הסדר לפיו התפוסה המותרת תהיה לפי הקיים, ובחנויות גדולות שגודלן מעל 300 מטרים רבועים – ביחס של 1 ל–15 מטרים רבועים.

עוד נקבע כי מנגנון הוויסות של קניון יהיה באמצעות רישום ממוחשב של מספר הנכנסים והיוצאים מהקניון, וכי מנגנון הוויסות של שוק יהיה באמצעות סדרנים שתפקידם לווסת את מספר הנכנסים לשוק (וככל הניתן גם באמצעות מנגנון ממוחשב).

כמו כן, נקבעו התנאים להפעלת מוזיאון, שוק וקניון, בין היתר חובה למנות סדרנים שתפקידם לוודא עמידה בהוראות התקנות על ידי השוהים במקום, כולל מניעת התקהלויות וחובת עטיית מסיכה, בשוק ובקניון – חובה למנוע אכילה בשטח הקניון והשוק, ומניעת גישה לשולחנות וכיסאות אכילה ככל שקיימים, בקניון, מניעת הצבת דוכני מזון וקיום ירידים ועוד. כמו כן, קביעת עבירות פליליות לגבי תנאים אלה.

תוקפן של התקנות הוארך בשבועיים נוספים, עד ליום 23.12.20.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]