גדעון סער עוזב את הליכוד: "צו השעה היא החלפת שלטונו של נתניהו" - 0404
גדעון סער עוזב את הליכוד: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

גדעון סער עוזב את הליכוד: "צו השעה היא החלפת שלטונו של נתניהו"

מפץ בימין: חבר הכנסת, גדעון סער, עוזב את מפלגת הליכוד ומקים מפלגת ימין מרכז חדשה. המהלך עשוי להשפיע על מאזן הכוחות בין גוש הימין לשמאל ולקחת מנדטים מהליכוד, ימינה ומהשמאל מרכז. סער התייחס במסיבת עיתונאים לעזיבת המפלגה ולהקמת המפלגה החדשה הצפויה להיקרא "התקווה החדשה".

גדעון סער: "אמון הציבור במערכת הפוליטית התדרדר. ישנה התמודדות כושלת של הממשלה עם הקורונה. לא הצלחתי בהתמודדות בתוך הליכוד אבל כל מה שקרה בשנה האחרונה חיזק אותי ששינוי בהנהגת המדינה הכרחי. הליכוד היה ביתי הפוליטי אבל הליכוד שינה את פניו והתרחק מהממלכתיות ומהליכוד. את הנאמנות לדרך החליפו חנופה ופולחן אישיות לאדם, איני יכול יותר לתמוך בממשלה בראשות נתניהו ולהיות חבר בליכוד.

היום ישראל זקוקה לאחדות ויציבות נתניהו לא יוכל להעניק לה את שתיהן. החלטתי להקים מפלגה חדשה שתתמודד מול נתניהו על ראשות הממשלה. אני חש בשל לתפקיד. בטוח ביכלתי לאחד את העם. ממחר אתחיל לעבוד בגיבוש הכוח הפוליטי. אתפטר מחברותי מכנסת הזאת כבר מחר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]