השר אוחנה באגף התנועה: ״עלינו להמשיך להתייעל כדי להביא לירידה בתאונות ולהציל חיים נוספים״ - 0404
השר אוחנה באגף התנועה: ״עלינו להמשיך להתייעל כדי להביא לירידה בתאונות ולהציל חיים נוספים״ דוברות המשטרה

השר אוחנה באגף התנועה: ״עלינו להמשיך להתייעל כדי להביא לירידה בתאונות ולהציל חיים נוספים״

היום נערך ביקור של השר לביטחון הפנים מר אמיר אוחנה באגף התנועה בבית דגן, בהובלת ראש אגף התנועה, ניצב אלון אריה, בליווי מ״מ מפכ״ל המשטרה, ניצב מוטי כהן, מנכ״ל המשרד לבט״פ משה אדרי ובהשתתפות נציגים מספ"כ את״ן.

בתחילת הביקור הועברה סקירה ע״י ראש אגף התנועה, אודות הפעילות המבצעית, נתוני העשייה והאתגרים העומדים בפני האגף הנמצא בחזית המאבק בתאונות הדרכים ובמאמץ הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה.

לאחר הסקירה נערך מצג של מגוון אמצעי אכיפה, המסייעים לשוטרי אגף התנועה להוביל את המאבק העיקש בקטל בכבישים, בפעילותם המבצעית. בהמשך, ביקר השר במרכז השליטה הארצי של אגף התנועה ונחשף ליכולת השליטה והפיקוד, ובכוחות הפועלים בפריסה ארצית בכבישים באמצעות מערכות תיעוד וטכנולוגיה מתקדמות.

בסיום הביקור הודה השר לבט״פ אמיר אוחנה לשוטרים ולסגל הפיקוד הבכיר בראשות מ״מ המפכ״ל ואמר:״החשיבות המיוחדת שבאגף התנועה היא כפולה: ראשית, באגף התנועה יותר מבכל מקום אחר, מצילים חיים. ״איבדנו יותר אזרחים בתאונות דרכים מאשר במלחמות ישראל״ היא קלישאה ידועה, אך גם נכונה — ופעילות שוטרי האגף בתפקידים השונים היא קריטית להצלת חיים. אם לא הייתם פועלים, אפשר לומר בוודאות שמספר ההרוגים היה עולה. שנית, תדמית המשטרה. האזרח הממוצע, 'ישראל ישראלי', פחות יפגוש חוקרים, בלשים, רכזים ואפילו שוטרי סיור. אתכם – כן.

אתם באים עם אזרחי ישראל במגע יום-יום. השירות, המקצועיות והייצוגיות שלכם, צריכים להיות כאלה המוסיפים כבוד למשטרת ישראל. אתם באים במגע יותר מכל שוטר אחר עם האזרח: אוכפים, מדריכים מסבירים ולכן במידה רבה — אתם פניה של משטרת ישראל. הביקור באגף חשוב עבורי גם בשל עברי כחוקר תאונות. עלינו להמשיך להשתפר ולהתייעל כדי להביא לירידה בתאונות ולהציל חיים נוספים. אני מבקש לחזק את השוטרות והשוטרים באגף על פעילותם ולהודות לראש אגף התנועה ניצב אלון אריה ומ״מ המפכ״ל ניצב מוטי כהן על הסיור המקצועי והמעשיר״.

מ״מ מפכ״ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר: ״אגף התנועה של משטרת ישראל הינו אגף מקצועי העוסק בהצלת חיי אדם, עלייה בכמות כלי הרכב בשנים האחרונות מייצרת אתגר לאומי המשלב בתוכו מספר גופים. מיקוד האכיפה בעבירות ביריונות ומסכנות חיים, לצד ניהול והזרמת התנועה, מאפשרים לתת שירות טוב יותר לאזרחים. אני מחזק את ידכם, מעריך ומוקיר את פועלכם במהלך כל השנה״.

ראש אגף התנועה, ניצב אלון אריה הודה לשר ואמר: ״רואה חשיבות רבה בביקור השר לבט״פ, היום באגף התנועה. שוטרי האגף, מפקדיו ומתנדביו, פועלים בפריסה ארצית, באכיפה אפקטיבית ומשפיעה במטרה להציל חיים. שוטרי האגף ומתנדביו נדרשים לשיקול דעת מורחב ופועלים בהשתנות מתמדת תוך שילוב מגוון אמצעים, ע״מ לתת תחושת ביטחון בכבישים, לאפשר תנועה ולהגדיל את סיכויי מבצעי העבירות להיתפס. אני מודה למפקדים, לשוטרים ולמתנדבי האגף  שעוסקים בפעילות המבצעית, הראויה לכל הוקרה והערכה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]