השר אמסלם: "כששקד הייתה שרת משפטים לא הציעה לשנות את הרכב הוועדה" - 0404
השר אמסלם: דני שם טוב, דוברות הכנסת

השר אמסלם: "כששקד הייתה שרת משפטים לא הציעה לשנות את הרכב הוועדה"

הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה זכו היום (שני) לרוב בהצבעות במליאה, מאחר שהקואליציה החרימה את ההצבעות; אך מכיוון שהצעת אי אמון דורשת רוב של 61 חברי כנסת, ההצעות נדחו. מדובר בהצעות של יש עתיד-תל"ם, ימינה, והרשימה המשותפת.

ח"כ נפתלי בנט הציג את ההצעה של ימינה ואמר: "לסגר השלישי ישראל לא נכנסת בגלל נגיף הקורונה אלא בגלל נגיף הפוליטיקה שממשלת ישראל וראשה לא מצליחים להיגמל ממנו. חבל שלנגיף הקורונה לא קוראים נפתלי בנט. ככה הייתי בטוח שמישהו בממשלה היה נלחם בו כי בממשלה מעדיפים להתעסק בפוליטיקה במקום במה שחשוב".

השר דוד אמסלם השיב: "אבי אבות הטומאה בכל העניין הזה זה הרכב הוועדה, לא כמה שופטים בחרו ואיזה. אני מניח שחלק מהשופטים, או ברובם הם אנשים טובים וראויים, אבל זאת לא השאלה בכלל. הבעיה היא בהרכב הוועדה. זה הרכב ועדה שאין לו אח ורע בעולם. כשאיילת שקד הייתה שם כשרת משפטים, היא בוודאי לא הציעה לבוא ולשנות את הרכב הוועדה.

אני בכלל לא חושב שוועדה כלשהי צריכה להיות עם שופטים, לא יכול להיות שהשופטים יבחרו ושהם יהיו במכרז של עצמם. יש פה בכלל ניגוד עניינים מובנה. כשאני מנסה למנות דירקטור, שואלים אותי אם אני מכיר אותו, ואם הוא מכיר אותי, אומרים לי: זו זיקה אישית, ופוסלים אותו. הרי מדובר על שופטים שמביאים את החברים שלהם מתוך המערכת, ועוד שלושה. אני לא יודע איך השתחלו שני עורכי דין מלשכת עורכי הדין. כבר בסיפור הזה יש לך חמישה שאחד עובד עם השני, אחד נדרש לשני, אחד מופיע אצל השני. ויש לך עוד ארבעה אנשי ציבור, ששלושה אתמול לא היו בכלל, היה רק נציג ציבור אחד שזה שר המשפטים, שאין לו שום סגנון ניהולי. בבסיס שלו הוא איש לא דמוקרטי.

תזכרו שתמיד הגלגל מתגלגל לכל הכיוונים, פעם הוא פה ומחר הוא שם, היום אתה פה ומחר אתה שם. אל תייללו כמו חתולים שיום אחד תהיו במקום הזה שאנחנו נרצה להפעיל את הגלגל. אתם היום מייצרים תקדימים חסרי תקדים".

על הדברים הגיבה ח"כ איילת שקד במליאת הכנסת: "מאתמול בערב אנחנו במופע ארוך ומתמשך של בכיינות. אם נחשוב על זה אנחנו בעשור שלם של בכיינות וחוסר משילות כי זו השיטה – מתבכיינים ולא מושלים.

אני רוצה להסביר מה ההבדל בין ימין רציני לימין בכייני. קראתי היום שראש הממשלה רוצה להעביר רפורמה במערכת המשפט, שזה דבר מצויין, אבל עשור שלם היה לו. יותר מעשור שלם הוא יושב על כס ראש הממשלה. אז פעם אחת, אהוד ברק הוא השותף וראש הממשלה מתחייב להגן על המערכת ולעצור כל שינוי וכל רפורמה. פעם שניה, הראשונה שמקבלת תיק זאת ציפי ליבני, את תיק משפטים.
פעם שלישית, הם טוענים שכחלון וסיעת כולנו עצרה את השינויים האלה. כל פעם סיבה אחרת. ועכשיו הם הביאו את הרפורמטור הגדול אבי ניסנקורן.

בשביל זה הלכנו לשלוש מערכות בחירות? כדי שאבי ניסנקורן יו״ר ההסתדרות יהיה במשרד המשפטים. כשאני נכנסת למשרד המשפטים לא באתי לריב עם השומרים, באתי לאכול את הענבים. ואכלתי. כדי למנות שופטים שמרנים לאומיים צריך לעבוד בשקט, לכרות בריתות, לעשות שותפויות, להגיע להסכמים, לא לצעוק.

הציבור לא מטומטם! הציבור לא נהנה ממופעי רחוב! הוא רוצה ביצועים, הוא רוצה קבלות. והוא גם מבין מה ההבדל בין ימין שעושה, בין ימין רציני לבין ימין בכייני. היום הליכוד עשה הפסקה של יום אחד מהכישלון בטיפול בקורונה כדי להכשל בוועדה לבחירת שופטים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]