יו"ר הכנסת על המחטף שבוצע בוועדה למינוי שופטים: "שיא חדש של שפל" - 0404
יו יניב נדב, דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת על המחטף שבוצע בוועדה למינוי שופטים: "שיא חדש של שפל"

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, התייחס למחטף שנעשה אתמול (ראשון) בוועדה לבחירת שופטים, במסגרתו מונו 61 שופטים בשעתיים, בלי פרוטוקול וועדה ולאחר שהוועדה כונסה בניגוד לחוק יסוד ולמרות היעדרות שלושת נציגי הימין בוועדה.

ח"כ לוין: "הקרקס המכונה – הוועדה לבחירת שופטים – הגיע אתמול לשיא חדש של שפל. בעוד שבדמוקרטיות מתוקנות, הרשות המחוקקת מאשרת את מינויי השופטים בהתאם לעקרון הפרדת הרשויות, אצלנו השופטים עושים בוועדה כבשלהם. בחדרי חדרים, בלי פרוטוקול, בדילים שנתפרים מראש עבור אנשי שלומם ועכשיו גם בלי נציגי הכנסת, נבחרו בתהליך מזורז ופזיז עשרות שופטים שחירותם של אזרחי ישראל מופקדת עכשיו בידיהם.

מביך לראות את ציוצי השמחה והמתקפות על הליכוד מצד אנשי ימינה. הציוצים האלה לא יכולים להסתיר את העובדה שבתקופת כהונתה של שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, לא בוצע שום שינוי במערכת המשפט. שיטת המינויים הפסולה הונצחה, וחוץ מיחסי ציבור שהובילו להטעיית הציבור, השליטה המוחלטת של השופטים בתהליך נותרה כשהיתה. 

את החרפה האנטי דמוקרטית והדורסנית הזו חייבים להפסיק. לא בסיסמאות, אלא בשינוי יסודי ואמיתי של מערכת המשפט.

אמשיך להאבק על כך, בלי להשלות אף אחד ובלי להתפאר במהפכות שטרם קרו. זה מאבק ארוך שאני מנהל מיום כניסתי לחיים הציבוריים. לצערי, נדרש להצלחתו רוב מוצק בכנסת שאיננו קיים בכנסת היום. לא אפסיק לפעול ולהאבק עד שנשיג את השינוי המיוחל וההכרחי במערכת המשפט. אם נאמין ונתמיד- נצליח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]