הותרו לפרסום שמות הנאשמים שניסו לשבש מהלכי משפט בתיק אונס קבוצתי בצפון הארץ - 0404
הותרו לפרסום שמות הנאשמים שניסו לשבש מהלכי משפט בתיק אונס קבוצתי בצפון הארץ 0404

הותרו לפרסום שמות הנאשמים שניסו לשבש מהלכי משפט בתיק אונס קבוצתי בצפון הארץ

בית המשפט המחוזי בנצרת קיבל את בקשתה של נפגעת עבירת מין שנפלה קורבן לאונס קבוצתי בצפון, והתיר לפרסום את שמותיהם של ארבעה נאשמים בתיק נלווה הדחת עד בנסיבות מחמירות ושיבוש והטרדת עד בנסיבות מחמירות, זאת לאחר שהנאשמים בו ניסו לשכנע את נפגעת העבירה להימנע מלהעיד במשפט נגד הנאשמים באונס.
הנאשמים בתיק ההדחה, שיבוש והטרדת עד בנסיבות מחמירות כולם בני משפחה: נאשם 3 מואשם גם בתיק האינוס, הנאשם מס' 4 הוא אביו, הנאשמת 1 היא דודתו, והנאשמת 2 היא ביתה של נאשמת 1. שמותיהם צפויים להתפרסם בקרוב, בהתאם להחלטת בית המשפט.

הבוקר (שני) צפוי להתחיל שלב עדותה של נפגעת העבירה בתיק האונס. הדיון יתקיים בדלתיים סגורות בבית המשפט המחוזי בנצרת.

לפני כשנה הוגש כתב אישום כנגד שלושה צעירים מהצפון המייחס להם עבירות אונס בנסיבות מחמירות (אונס קבוצתי), פגיעה בפרטיות, גניבה ושיבוש מהלכי משפט. על פי כתב האישום, השלושה בילו בפאב מקומי בצפון, ולאחר שהבחינו במתלוננת שהייתה שרויה במצב שיכרות, עקבו אחריה, ארבו לה ובצעו בהם את זממם, תוך שהם מנצלים את היותה בגילופין. בתמצית עילות המעצר נגד הנאשמים באונס נכתב כי "מדובר בביצוע עבירות מין חמורות בקבוצה באכזריות תוך ניצול מכוער של מצבה של המתלוננת".

בחודש יוני, כאמור, התווסף כתב האישום בגין השיבוש והדחת העד, וכעת הותרו לפרסום, לבקשת נפגעת העבירה, שמותיהם של ארבעת הנאשמים בשיבוש מהלכי משפט והדחת עד.

עו"ד שירי שחף, המייצגת את נפגעת העבירה מטעם הסיוע המשפטי במשרד המשפטים: "אנו מברכים על החלטת בית המשפט להתיר את פרסום שמות הנאשמים, אשר על פי כתב האישום ניסו לחבל בהליך המשפטי ובתוך כך פגעו פגיעה בוטה וחריגה בפרטיותה של נפגעת העבירה – ואין כל הצדקה לכך שיוכלו להסתתר מאחורי צו איסור פרסום על שמותיהם. הסיוע המשפטי במשרד המשפטים מייצג נפגעות ונפגעי עבירות מין במסגרת ההליכים הפליליים וגם במסגרת הליכים אזרחיים, ומסייע להם להשמיע את קולם ולממש את זכויותיהם, כפי שנעשה במקרה זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]