השר אמסלם נגד דינה זילבר: "ניסיון מחטף - מנסה לנצל באופן ציני את ימיה האחרונים בתפקיד" - 0404
השר אמסלם נגד דינה זילבר: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

השר אמסלם נגד דינה זילבר: "ניסיון מחטף – מנסה לנצל באופן ציני את ימיה האחרונים בתפקיד"

במכתב נוקב וחריף בנושא בחינת אופן מינוי דירקטורים ברשות החברות, ששלח היום (ראשון) שר הדיגיטל דוד אמסלם למנהל רשות החברות הממשלתיות עו"ד יעקב קווינט; השר תקף בחריפות את המשנה ליועמ"ש דינה זילבר ואת התערבותה בנושא, תוך כדי עיוות החוק ופירוש מוטה שלו.

השר אמסלם כתב: "כאזרח וכשר שהחוק הינו נר לרגליו, אני נחרד מניסיון המחטף שנעשה כאן על ידי המשנה ליועמ"ש הגב' דינה זילבר, עת הניחה על שולחני חוות דעת להסדרת חקיקה, לפיה נבחרת הדירקטורים הינה הפרוצדורה החוקית היחידה למינויים בחברות הממשלתיות.

המדובר בלא פחות משערורייה, ניסיון שוד לאור היום וניסיון הטעיה חמור ביותר להציג מתווה לא מוצלח במיוחד (בלשון המעטה) שאומץ על ידי שר מסוים כאילו היה חוק מחייב.

האמור לעיל מהווה כאמור הטעיה במקרה הטוב ובריונות משפטית של הגב' זילבר במקרה הרע, המנסה לנצל באופן ציני את ימיה האחרונים בתפקיד, כדי לכפות מצב קיים באצטלה של חוק פרי דמיונם הקודח של מנדלבליט, זילבר ושות'.

זוהי הפרה ברגל גסה של החוק וניסיון נוסף לכפות עלינו חוקים חדשים ומומצאים תוך ניסיון להפוך את נבחרי הציבור לחותמת גומי. חמור הדבר שבעתיים כאשר פקידות בעלת אג'נדה פוליטית מובהקת, חורגת באופן בוטה מסמכותה.

לאור האמור לעיל, אני דוחה מכל וכל את חוו"ד המתיימרת להיות משפטית של הגב' דינה זילבר ומבקש כי תפעל על פי החוק ובהתאם למדיניותי כשר הממונה, בכל הנוגע לפעילות רשות החברות, לרבות מינוי דירקטורים וקידום הליך ההפרטות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]