עתירה לבג"ץ: מדוע לא ננקטים צעדים משמעתיים כנגד דינה זילבר - 0404
עתירה לבג מרים אלסטר, פלאש 90

עתירה לבג"ץ: מדוע לא ננקטים צעדים משמעתיים כנגד דינה זילבר

התנועה למשילות ודמוקרטיה עתרה הבוקר (ראשון) לבג"ץ בבקשה להוציא צו על תנאי המורה לשר המשפטים אבי ניסנקורן, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולנציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ לנמק מדוע אינם נוקטים בהליכים משמעתיים נגד המשנה ליועמ"ש דינה זילבר בעקבות הביקורת שמתחה כנגד הממשלה בנאום בכנס של המכון הישראלי לדמוקרטיה.

עוד בטרם העתירה, פנתה התנועה אל כל הגורמים כדי שיפעילו את סמכותם על פי תקנון שירות המדינה, אך נענתה באופן לא ענייני ובתשובות מתחמקות.

התנועה למשילות מציינת כי בדבריה של זילבר נמתחה ביקורת ברורה על ראש הממשלה, שרי הממשלה ומדיניותם ועל חברי כנסת, נבחרי ציבור, המקדמים את המשילות בישראל. בעוד שעל פי תקנון שירות המדינה חל איסור על עובד בדרגתה של עו"ד זילבר, לבקר את הממשלה וכך גם קבע בית המשפט העליון.

התנועה מציינת כי בעבר ננזפה זילבר על דברים שאמרה בשנת 2018 בדיוני ועדת החינוך של הכנסת כאשר מתחה ביקורת על הצעת חוק ממשלתית ועוד קודם לכן בשתי הזדמנויות שונות אמרה עו"ד זילבר דברים שעובד ציבור מנוע מלהגיד.

עו"ד יסכה בינה, שהשתתפה בהכנת העתירה, מסרה: "אם סיטואציה בה עובדת ציבור בכירה מפרה שוב ושוב את החוק ואת כללי שירות המדינה, גם לאחר שננזפה והוזהרה, אינה מצדיקה העמדה לדין משמעתי, לא ברור מה יצדיק העמדה לדין שכזו. במיוחד כאשר מדובר בהתבטאויות פוליטיות בוטות תוך ניצול הבמה הציבורית שניתנה לה בשל עבודתה במשרד המשפטים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]