בעלות של 400 מיליון ש"ח: שורת פרוייקטים תחבורתיים יוקדמו ביו"ש - 0404
בעלות של 400 מיליון ש מרים אלסטר, פלאש 90

בעלות של 400 מיליון ש"ח: שורת פרוייקטים תחבורתיים יוקדמו ביו"ש

לאחר עיכוב של שנים: שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח״כ מירי רגב, הודיעה הבוקר (ראשון) על יציאה לביצוע ותקצוב של שורת פרוייקטים תחבורתיים חדשים בהתיישבות, בעלות כוללת של כ-400 מיליון ש״ח. העיכוב במימוש התקציבי והוצאת הפרויקט לפועל נבע מחילוקי דעות בין מספר משרדי ממשלה, שאף הביא להתייקרות הפרויקטים וסחבת ארוכת שנים. את ההתייקרות החליטה השרה רגב לפתור על ידי הסטת תקציב ממקורות משרדה.

החלטה זו של השרה רגב באה בהמשך להשקת תוכנית האב האסטרטגית לתחבורה באיזור, אותו השיקה לפני שבועיים בנוכחות ראשי הרשויות ביהודה ושומרון.

במסגרת הפרוייקטים שביצועם אושר, יבוצעו: כביש עוקף לובן – אשר יקל משמעותית על התחבורה למערב בנימין והשומרון וזאת בתקציב של כ-100 מיליון שקלים. כביש מודיעין עלית עד הישוב לפיד, לטובת עשרות אלפי תושבי מודיעין עלית ומערב בנימין, שיבוצע בעלות של כ- 171 מליון שקלים, תוך שיפור הכביש הקיים והוספת נתיב תחבורה ציבורית.

בנוסף, יבוצע פרוייקט שיקוע קלנדיה – לטובת תושבי מזרח בנימין ובית אל, פרויקט בעלות של 103 מיליון ש״ח, שיכלול גשר מעל כביש קלנדיה לירושלים ועמדות בידוק חדשות. במקביל, יקודם תכנון לכביש אדם -חיזמא, בעלות של 17 מיליון ש״ח, להקלה משמעותית בפקקים המעיקים על תושבי בית אל ובנימין.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים מירי רגב: ״רבים מתושבי יהודה ושומרון נוסעים בכבישים שלא מספקים ביטחון ובטיחות הולמים. זה מצב שדורש תיקון ושינוי יסודי. אנחנו לא מורידים את הרגל מהגז. אנחנו מחילים את הריבונות דה פקטו. אני מבקשת להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו על פעילותו לחיזוק ההתיישבות ביהודה ושומרון, לשר האוצר ישראל כץ על התגייסותו לטובת מימוש הפרוייקטים ולמ״מ מנכ״ל משרד רוה״מ רונן פרץ.

מיד עם הצגת התוכנית האסטרטגית ליהודה ושומרון החלטתי והנחיתי על קידום הפרוייקטים שיאפשרו את המשך פיתוח ורווחת המתיישבים, הזקוקים לפתרונות תחבורתיים כפי שאנו עושים בכל חלקי הארץ. בימים אלו צוותי עבודה שלנו יושבים עם כל ראשי הרשויות בהתיישבות כדי לתעדף את הפרוייקטים הבאים שיקודמו למען ההתיישבות. יחד בעזרת ה׳ נעשה ונצליח״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]