ניסיון בימין: למנוע את בחירת השופט עבאס עאסי מחר למחוזי - 0404
ניסיון בימין: למנוע את בחירת השופט עבאס עאסי מחר למחוזי יניב נדב, דוברות הכנסת

ניסיון בימין: למנוע את בחירת השופט עבאס עאסי מחר למחוזי

הוועדה לבחירת שופטים שתתכנס מחר, צפויה להצביע על מינויו של השופט עבאס עאסי לבית המשפט המחוזי.

עאסי נחשב ל״סדין אדום״ עבור הימין עקב היסטוריית הפסיקות שלו, בעד ערבים ונגד מתיישבים. הרוב השמאלי בוועדה מבטיח את בחירתו, אלא שכעת נחשפת יוזמה לפיה שלושה חברי וועדה לא יופיעו אליה מחר, ובכך הוועדה לא תוכל להתכנס ולמנות אותו.

כפי שפרסם הערב (מוצ״ש) הלל ביטון רוזן, לחדשות 20 נודע כי ברגע האחרון תתאפשר בלימת מינויו באמצעות היעדרות משולבת של השרה מירי רגב, וחברי הכנסת האוזר ומארק – אנשי הימין בוועדה. אלא שנכון לעכשיו האוזר מסרב בתוקף להצטרף למהלך, ובכך מאפשר הלכה למעשה את המינוי.

עוד נודע לחדשות 20 כי בחילופי מסרים שהתקיימו בין שלושת נציגי הימין, האוזר דאג להעביר מסר לפיו הוא ילחם מתוך הוועדה על מינויים ראויים כלשונו, ומתנגד למינוי עאסי.

רק בשישי האחרון פרסם אראל סג״ל מגיש ׳הסיפור המרכזי׳ ב׳ישראל היום׳ שורת פסיקות של עאסי בשנים האחרונות, המלמדות על מגמה ברורה, פרו ערבים ואנטי התיישבות.

בנוסף פורסם כי במקרים רבים תביעות ערבים מתקבלות על ידיו עם זכות לפיצויים גבוהים הרבה מעבר למקובל. מנגד, תביעות מתיישבים יהודים נגד המשטרה נדחות.

כאמור, בשעות האחרונות גורמים בכירים בימין עדיין לא אמרו נואש בתקווה שהאוזר יצטרף לרגב ומארק ויחרים מחר את ישיבת הוועדה – כדי לחסום את מינוי עאסי.

האם האוזר שעל פי דיווחים נמצא במגעים מתקדמים עם ימינה בראשות בנט ושקד יאפשר את מינויו של השופט השנוי במחלוקת, או שמא מדובר בדרמה של ממש שתמנע זאת ברגע האחרון, לתשובה לשאלה יש עוד פחות מיממה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]