מתקפת הסייבר על שירביט | ההאקרים פרסמו את המו"מ עם מנהלי החברה: "העבירו את הכסף שדרשנו, שירותי מודיעין רוצים את המידע" - 0404
מתקפת הסייבר על שירביט | ההאקרים פרסמו את המו ויקיפדיה

מתקפת הסייבר על שירביט | ההאקרים פרסמו את המו"מ עם מנהלי החברה: "העבירו את הכסף שדרשנו, שירותי מודיעין רוצים את המידע"

חברת הביטוח שירביט הודיעה הבוקר (שישי) שאין בכוונתה להיענות לדרישות הכופר של ההאקרים, אשר פרצו למאגרי המידע של לקוחות החברה.

בהודעת החברה נכתב: "במהלך המו"מ שנוהל לאורך הלילה, הגיעו כל הגורמים המקצועיים למסקנה גורפת כי לטרור הסייבר יש ענין בפגיעה אסטרטגית, ולא עומד מאחוריו מניע כספי כלשהו. לא ניכנע לטרור הזה".

כזכור, ההאקרים הודיעו לחברה: "יש לכם 24 שעות להעביר 50 יחידות ביטקוין לחשבון שלנו, ובתמורה אנחנו לא נחשוף את המידע ולא נמכור אותו לאף אחד. אם לא תשלמו אחרי 24 שעות – הסכום יעלה ל-100 יחידות ביטקוין (כשני מיליון דולר), וביום השלישי תצטרכו לשלם 200 יחידות ביטקוין (4 מיליון דולר). לאחר מכן – אנחנו נמכור את המידע לאחרים".

עם סיום האולטימטום שהציבו הפורצים, פורסמו הבוקר פרטים של לקוחות החברה, ביניהם תמונות של תעודות זהות, מסמכים רפואיים, תלושי משכורת ופרטים אישיים נוספים. ההאקרים פרסמו גם תמונות מאירועים סגורים של החברה.

בעמוד הטלגרם של קבוצת "Black Shadow" נכתב: "עשינו מה שהבטחנו, החברה לא רצתה לשלם לנו. שירביט הוכיחה לכולם שמסמכי הלקוחות לא חשובים להם. אנחנו עדיין עומדים במילתנו. המסר שלנו היה ברור – הם רצו לשחק איתנו. יש לנו יותר מעשרות טרהבייטים של מידע שנותרו. זו ההזדמנות האחרונה שלכם, הרבה אנשים רוצים את המידע שלנו כולל שירותי מודיעין – ובתעריף גבוה יותר".  

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]