הפרקליטות מבקשת לדחות את בקשת פרקליטי רה"מ לביטול המשפט: "לא נפל פגם בהליך" - 0404
הפרקליטות מבקשת לדחות את בקשת פרקליטי רה מארק ישראל סלם, פלאש 90

הפרקליטות מבקשת לדחות את בקשת פרקליטי רה"מ לביטול המשפט: "לא נפל פגם בהליך"

פרקליטות מיסוי וכלכלה הגישה היום (חמישי) לביהמ"ש המחוזי בירושלים תגובה לטענות המקדמיות של פרקליטי ראש הממשלה נתניהו ופרקליטי אלוביץ'.

בתשובתה דחתה הפרקליטות את טענות פרקליטי ראש הממשלה לפיהן נפלו פגמים בהליך החסינות בעניינו ובשל כך הוויתור שלו על החסינות אינו כדין, וממילא בטל אינן מוצדקות: "על פי התשתית המשפטית ומסכת העובדות לא נפל כל פגם בהליכי הגשת כתב האישום. במיוחד ברור כי טענת נתניהו, בדבר פגיעה בהליך החסינות בעניינו משוללת יסוד, משהוא עצמו משך את בקשת החסינות פחות מחודש לאחר הגשתה, ובכך תם הליך בקשת החסינות. לא ניתן הסבר מדוע טענות נתניהו מועלות רק כעת, בחלוף קרוב לשנה ממועד הוויתור המודע והמושכל עליה".

הפרקליטות התייחסה גם לטענות פרקליטי נתניהו על מהלכי חקירה פסולים ואלימים: "התביעה מבהירה כי לאחר שמיעת הראיות תתברר לבית המשפט התמונה העובדתית המשקפת את האמת. זאת, להבדיל מהתמונה המוטה והמעוותת המוצגת כעת על ידי נתניהו, תוך הצגה מגמתית של חלקי ראיות הבאים לבסס לכאורה נרטיב של חקירה נפסדת.
בתגובה הודגש כי חקירה, מעצם טבעה, היא אירוע מכביד ביותר על חשודים ועדים, ויש בה כדי לייצר לחץ וקושי משמעותי אצל הנחקר, אך המציאות שונה בתכלית מזו שניסה לייצר נתניהו: קטעי הראיות שהובאו על ידו אינם מייצגים את מהלכם הכולל של הדברים, ולעיתים הוצאו ממש מהקשרם, והחקירה בכללותה התנהלה באופן הגון ושגרתי, תוך מאמץ לברר את האמת". 

לעניין טענות פרקליטי ראש הממשלה נתניהו, לאכיפה בררנית פסולה, הסבירו בפרקליטות כי "כלל אין מקום להשוות בין עניינו לזה של מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, שאינו עובד ציבור ופעל כזרוע מבצעת של הנחיות שאול ואיריס אלוביץ', אך לא יזם אותן. כמו כן, עם הגעתו של ישועה למסירת עדות, בשלבים מוקדמים ביותר של החקירה, הוא מסר מרצונו מידע מלא על מעורבתו בפרשה והמציא ראיות לגורמי החקירה שתמכו בגרסתו".
 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]