כשנה וחצי אחרי השריפה: השרים קבעו מזוזה בטקס חניכת הבתים החדשים במבוא מודיעים - 0404
כשנה וחצי אחרי השריפה: השרים קבעו מזוזה בטקס חניכת הבתים החדשים במבוא מודיעים דוברות מועצה אזורית חבל מודיעין

כשנה וחצי אחרי השריפה: השרים קבעו מזוזה בטקס חניכת הבתים החדשים במבוא מודיעים

טקס קביעת המזוזה נערך היום (חמישי) ביישוב מבוא מודיעים, שנשרף לפני כשנה וחצי בשריפה שכילתה את ביתם של 64 משפחות והפכה את הישוב ליישוב רפאים. הטקס נערך במעמד שר האוצר, ישראל כ"ץ, שר הדיגיטל והסייבר הלאומי, דודי אמסלם, סגן שר הפנים, יואב בן צור וראש מועצה אזורית חבל מודיעין, שמעון סוסן.

בימים אלו נכנסות המשפחות, שביתן נשרף, לאתר המגורים, אשר נבנה ע"י המועצה יחד עם משרדי הפנים והאוצר. לאחרונה אף נחתם הסכם בין התושבים לרמ"י, המסדיר את זכויות התושבים על הקרקע לאחר כ-50 שנים בהם לא הצליחו התושבים לקבל את זכויותיהם. על-פי ההסכם יכול כל בעל נחלה להקים עד 4 יחידות דיור בנחלה.

המועצה האזורית חבל מודיעין תנהל את שיקום התשתיות בישוב ומבנה הציבור ובמקביל, תחל רמ"י בהקמת הרחבה לישוב.

שר האוצר כ"ץ: ״ ״הממשלה כולה התגייסה לבנות את הישוב. הרבה בזכות שמעון סוסן, ראש המועצה, שידע להציג את הדברים ולדרוש השם התושבים ״.

ראש המועצה האזורית חבל מודיעין, שמעון סוסן: ״אחרי שנה וחצי של נדודים הקהילה במבוא מודיעים חוזרת הביתה. התחייבנו שהישוב שנחרב יקום ויעלה ואף ימשיך להתפתח ולקלוט תושבים חדשים וכך יהיה״.

הדס פארוש, פלאש 90

אבי דישי, פלאש 90

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]