משרד האוצר ומשרד הביטחון סיכמו על עדכון קצבאות נכי צהל בשנים 2020-2021 - 0404
משרד האוצר ומשרד הביטחון סיכמו על עדכון קצבאות נכי צהל בשנים 2020-2021 משרד האוצר

משרד האוצר ומשרד הביטחון סיכמו על עדכון קצבאות נכי צהל בשנים 2020-2021

משרדי האוצר והביטחון סיכמו עם ארגון נכי צה"ל על מתווה עדכון לתגמולי נכי צה"ל לשנים 2020-2021. לאור השינויים במשק הנובעים מהתפשטות מחלת הקורונה.

הבנות אלו מחליפות את מנגנון העדכון הרגיל בשנים הללו, המסתמך על מדד השכר הממוצע. לאור העובדה כי משבר הקורונה גרם לקפיצות משמעותיות במדד, הוחלט על מנגנון חלופי לשנים אלו, שייצר וודאות לנכי צה"ל בקשר לגובה הגמלה המשולמת להם.

במשרד הביטחון ובמשרד האוצר פועלים בכדי לקדם מתווה מוסכם דומה עם ארגון יד לבנים וארגון אלמנות ויתומי צה"ל.

שר האוצר ישראל כ״ץ: ״מדינת ישראל חייבת לנכי צה"ל חוב שאין לו שיעור ואומדן על תרומתם לביטחון מדינת ישראל לאורך כל שנות קיום המדינה ואנו מחויבים לשמור על מעמדם והסיוע הניתן להם. אני מודה לח״כ עוזי דיין יו״ר השדולה למען נכי צה״ל בכנסת על ליווי הטיפול בנושא ושמח שהדברים הוסדרו תוך הידברות והסכמה מלאה״.

שר הביטחון, בני גנץ: "דווקא בעת הזו של מגיפה שפוגעת בחברה ובכלכלה, יש חשיבות גדולה להמשיך ולתמוך במי שאנו חבים להם את החוב הגדול מכל. משרד הביטחון עומד לצידם של נכי צה"ל, וימשיך לפעול בכדי ללוות אותם במסע השיקום שלהם ולאפשר להם את כל המענה הנדרש. אני מבקש להודות לשר מיכאל ביטון שמלווה את התהליך מקרוב ברגישות ובמסירות".

עידן קלימן, יו״ר ארגון נכי צה״ל: ״אנו מודים לשר האוצר על ההיענות המהירה לפניית ארגון נכי צה״ל ועל ההתגייסות לפתרון הנושא.
אנו מקווים כי הפתרון המהיר שהתגבש ואושר על ידי שר האוצר יהווה איתות גם למשרדים האחרים, כי עם רצון טוב, ניתן להביא לפתרון מלא, מקיף ומהיר של בעיותיהם של הפצועים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]