זהירות! ההודעה המתחזה הזאת עלולה לגרום לגניבת כספכם | כל הפרטים - 0404
זהירות! ההודעה המתחזה הזאת עלולה לגרום לגניבת כספכם | כל הפרטים

זהירות! ההודעה המתחזה הזאת עלולה לגרום לגניבת כספכם | כל הפרטים

חברת אבטחת המידע ESET מזהירה מהודעת פישינג אשר מתחזה לחברת בזק ומנסה לדלות מהקורבנות פרטים אישיים. מקבלי ההודעה מתבקשים לעדכן אפשרות תשלום באמצעות הקישור המצורף בכדי להשאיר את המנוי שלהם פעיל וללא הגבלה.

חשוב לציין כי מקבלים את ההודעה הזו גם אנשים שאינם לקוחות של חברת בזק.


מי שמקליק על הקישור, מגיע לדף בו מתבקש להזין פרטים אישיים כמו תעודת זהות וסיסמה. כתובת האתר בשורת הכתובת, היא ארוכה במיוחד, לא כוללת את הדומיין של בזק ואינה נראית אמינה בשום צורה.


לאחר שהוקלדו כל הפרטים, מגיעים לאתר האמיתי של בזק, מה שגורם למותקף לקבל את התחושה שהכל תקין.

בחברת האבטחה מסבירים מה חשוב לעשות אם קיבלתם את ההודעה: "בראש ובראשונה ההמלצה הגורפת שלנו היא לא להקליק על קישורים שהגיעו משולחים שאינכם מכירים וכמובן שאל תפיצו את ההודעה הלאה לאנשים נוספים.

חושבים שאולי באמת זו פניה מבזק? היכנסו באופן יזום לאתר החברה ובדקו האם קיימת שם אותה בקשה לעדכון מידע. ככל הנראה תגלו שלא".

אם כבר הקלקתם והזנתם פרטים יש לבדוק את חיובי האשראי ובמידת הצורך לפנות לחברת האשראי לבטל חיובים שלא בוצעו וכן לבטל את כרטיס האשראי במידה ונעשה בו שימוש לא חוקי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]