רה"מ בטקס קבלת פנים למאות עולים מאתיופיה: "לא נתרפה עד שנחזיר את אברה מנגיסטו הביתה" - 0404
רה

רה"מ בטקס קבלת פנים למאות עולים מאתיופיה: "לא נתרפה עד שנחזיר את אברה מנגיסטו הביתה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ורעייתו משתתפים בשעה זו בטקס קבלת הפנים לקבוצת העולים הראשונה מאתיופיה במסגרת מבצע "צור ישראל", בנמל התעופה בן גוריון. בטקס השתתפו גם שר הביטחון גנץ, שרת העליה והקליטה, פנינה תמנו שאטה ויו"ר הסוכנות היהודית, בוז'י הרצוג.

316 עולים שהגיעו היום הם הראשונים שבאו ארצה מתוך כ-2,000 עולים העתידים להגיע לארץ עד סוף חודש ינואר 2021, כחלק מהחלטת הממשלה שהביא רה"מ נתניהו בחודש אוקטובר האחרון. יחד עם העולים הגיעה שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה, שחזרה מביקור בן חמישה ימים באתיופיה.

רה"מ נתניהו בטקס: "אני לא זוכר שהתרגשתי כך כבר הרבה שנים, ממראה ציוני כל כך מזוקק, שמבטא את כל המשמעות שלנו. רעייתי שרה ואני עמדנו שם עם דמעות בעיניים במעמד קבלת הפנים, כשרואים את העולים, אחינו יהודי אתיופיה יורדים מהמטוס עם סלים – כמו שאנחנו זוכרים, כמו שאני זוכר מילדותי – יורדים, נוגעים בקרקע, ארץ ישראל. האמא מנשקת את האדמה ונושאת תינוקת שקוראים לה ירושלים, ועוד תינוקת שקוראים לה אסתר. אסתר וירושלים, באות לירושלים – זו המהות של הסיפור היהודי, זו המהות של הסיפור הציוני.

לכן, אנחנו, אחינו ואחיותינו היקרים, עולי אתיופיה, אנחנו כל כך נרגשים לקבל אתכם כאן, ברוכים הבאים לארץ ישראל, ברוכים הבאים למדינת ישראל.

אתם הגעתם בטיסה ישירה מגונדר – הורים וילדים. ראיתי תמונות שלכם מחזיקים תמונות של קרובים שלכם כאן בארץ, שאתם מייחלים לראותם, והם מייחלים לראותכם – ועכשיו בא האיחוד המשפחתי הנפלא הזה. אתם המתנתם זמן רב להתגשמות החלום, והיום הוא מתגשם.

במגעים שאני מקיים, יחד עם המטה לביטחון לאומי, עם ממשלת סודאן, מגעים לנורמליזציה ושלום, אני ביקשתי לאפשר לבני המשפחות להגיע לאתרים בסודאן, ששם נספו יקיריהם. אנחנו מתקדמים במהלכים הללו.

במקביל, שלחתי את סגן השר לביטחון הפנים, גדי יברקן לאפריקה, גם לקדם את הנושאים האלה, ונושאים אחרים, וגם לקדם את החזרתו של אברה מנגיסטו יקירנו. אנחנו לא נרפה עד שנחזיר את אברה ואת כל השבויים והנעדרים שלנו הביתה".

עמוס בן גרשום / לע"מ

עמוס בן גרשום / לע"מ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]