ח"כים מש"ס ויהדות התורה נכנסו להתפלל הלילה בקבר יוסף יחד עם חבר פרלמנט צרפתי - 0404
ח רועי חדי

ח"כים מש"ס ויהדות התורה נכנסו להתפלל הלילה בקבר יוסף יחד עם חבר פרלמנט צרפתי

ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה, ח"כ אוריאל בוסו מש"ס וחבר הפרלמנט הצרפתי, מאיר חביב, נכנסו הלילה בכניסה מצומצמת יחד עם ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, לקבר יוסף.

הכניסה, שהתבצעה בתיאום עם חטיבת שומרון ואושרה ע"י משטרת ישראל, התקיימה בפרשה שבה מוזכר כי יעקב מגיע לשכם וקונה את חלקת השדה בה יושב היום קבר יוסף.

חבר הפרלמנט הצרפתי, מאיר חביב: "אני מאוד נרגש, זו פעם ראשונה בחיי שאני מבקר בקבר יוסף, אתם עושים עבודת קודש, אלה השורשים של העם היהודי, ואין מה לעשות אנחנו נשאר כאן לנצח. בעזרתכם בעה אנחנו נהיה בכל ארץ ישראל ובעיקר בקבר יוסף שככ קשור אלינו. הלוואי שהברכות של יוסף הצדיק, ישרו על כולנו ועל כל עם ישראל ותודה ראש המועצה על ההזמנה אני מאוד מאוד נרגש".

ח"כ יצחק פינדרוס: "כמו שאמר המארח ראש המועצה יוסי דגן שבאמת עושה עבודת קודש, בדיוק בפרשה הזו, שיעקב אבינו קנה את המקום הזה, ואת הבן שאהב מכולם ציווה שיקברו פה, באנו לפה להתפלל שתהיה סייעתא דשמיה, שעם ישראל יחזור לפה כולל התורה כולל התפילה, כל הבנים שגלו מהמקום הזה יחזרו לכאן בצורה בטוחה, לא כגנבים בלילה, על זה אנחנו מתפללים שיבוא במהרה".

ח"כ אוריאל בוסו: "יעקב ובניו, כשיוסף הצדיק נפרד סמל של מסירות נפש סמל של הרצון להאחז בארץ הקודש, בארץ ישראל גם כשזה לא הולך בקלות ובייסורים קשים ומרים, וראינו מה יעקב אמר מה יוסף אמר כדי להאחז פה ולכן אנחנו סמוכים ובטוחים שכל ממשלות ישראל ולא משנה מי יושב השלטון האמריקאי. מבחינתנו להאחז ביוסף הצדיק בשכם ולהקים מחדש את ישיבת יוסף הצדיק זו חובת השעה, זה המגן שלנו זה צריך להיות מבחינתנו מרכז הארץ ואנחנו סמוכים ובטוחים ורוצים לחזק את ידיו של ראש המועצה וההתיישבות בכלל".

יוסי דגן: "אנחנו מגיעים לכאן כגנבים בלילה וזה לא קל. אנחנו מצפים מממשלת ישראל על כל מרכיביה השונים, להפסיק לריב אחד עם השני וללמוד עוז וגבורה מיוסף הצדיק – שהיה משביר והיה אמיץ, ובתור יהודי מבור הכלא הגיע לנהל את כל העולם בזכות זה שהוא לא פחד, לא פחד מהגויים ועשה מה שהקדוש ברוך הוא אמר לעשות. אני קורא לממשלה להתחזק ולחזור בצורה מלאה לקבר יוסף. ישיבת קבר יוסף צריכה לחזור לפעול מכאן בצורה מלאה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]