בהתאם למדיניות השר אוחנה: מפלג בלהב 433 הוסב לטיפול בתופעת פרוטקשן - 0404
בהתאם למדיניות השר אוחנה: מפלג בלהב 433 הוסב לטיפול בתופעת פרוטקשן פלאש 90

בהתאם למדיניות השר אוחנה: מפלג בלהב 433 הוסב לטיפול בתופעת פרוטקשן

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, ביקר היום (רביעי) ביחידת להב 433 יחד עם מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, ראש אח"מ ניצב יגאל בן שלום, מפקד להב 433 ניצב מוטי לוי ובכירים נוספים במשטרה, אשר סקרו בפניו את פעולות היחידה הארצית למלחמה בפשיעה החמורה.

הסקירה התמקדה במפלג אשר שהוסב לטיפול בתופעת הסד"ח (סחיטת דמי חסות) בהתאם ליעדים שהציב השר בפני המשטרה לשנים 2021-2020. בהמשך למדיניות זו, מ"מ המפכ"ל הציג מודל הפעלה חדש לטיפול בתופעה בפני ספ"כ משטרת ישראל שאושר ואף נקבעו דיוני סטטוס רבעוניים לבקרה ומעקב. מפלג הסד"ח החל לפעול לפני כחודשיים והוא מונה עשרות אנשי מודיעין, בילוש וחקירות ייעודיים למיגור מחוללי פשיעה מרכזיים בתחום הסד"ח.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה: "אני מודה למ"מ המפכ"ל על הפעילות המהירה והנמרצת בהקמת הצח"מ. תופעת הסד"ח הגואה זקוקה לטיפול שורש עמוק ויסודי בכל הדרגים, מהמרחבים דרך המחוזות ועד ליחידות הארציות כמו להב 433. התרשמתי מאוד בביקור מהרצינות ומהיכולות ואעקוב אחרי הפעילות גם בהמשך, במטרה לראות תוצאות".

מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן: "עבירות של סחיטה באיומים משפיעות ישירות על תחושת הביטחון האישי של האזרח. סבורני שהטיפול הממוקד שהוטל על חוקרי להב יביא לתוצאות בקרוב. נדגיש כי מדובר בפעילות שחלקה תוצאה של עבירות חשיפה ותולדה של מודיעין משטרתי איכותי ופעילות משמעותית המתבצעת במישור הסמוי. משטרת ישראל תפעיל את כלל המערכים העומדים לרשותה על מנת להביא את העבריינים לדין".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]