ספינת הסער 6 הגיעה לישראל. הרמטכ"ל כוכבי: "יגדיל את היתרון הצבאי של צה״ל" - 0404
ספינת הסער 6 הגיעה לישראל. הרמטכ דובר צה"ל

ספינת הסער 6 הגיעה לישראל. הרמטכ"ל כוכבי: "יגדיל את היתרון הצבאי של צה״ל"

ספינת אח"י "מגן" מדגם סער 6 הגיעה מגרמניה אל חופי ישראל לאחר מסע שארך כשבועיים ולראשונה עוגנת בבסיס חיפה של זרוע הים. טקס חגיגי התקיים לכבוד הגעת ספינת הטילים בהשתתפות הרמטכ"ל כוכבי, מפקד חיל הים, אלוף אלי שרביט ונשיא המדינה ריבלין. בנוסף, השתתפו בטקס צוות לוחמי אח"י "מגן" אשר שבו לישראל, לאחר שהייה ארוכה במספנות גרמניה כמשלחת ייצוגית.

במהלך החודשים הקרובים, יושלם תהליך התקנת מערכות הלחימה על גבי הספינה במספנת זרוע הים בחיפה לצורך מבצועה.
 
מצה"ל נמסר כי "הגעת ספינת אח"י ״מגן״, הספינה הראשונה מבין ארבע הספינות מדגם ׳סער 6׳ שעתידות להצטרף לצי הישראלי, הינה אירוע המסמל אבן דרך משמעותית בחיזוק חוסנה המשאבי-כלכלי של מדינת ישראל. הספינות יהוו נדבך מרכזי במערך הגנת מרחב המים הכלכליים ומשאבי האנרגיה של מדינת ישראל בים".
 
הרמטכ"ל אביב כוכבי: ״זהו אירוע חשוב- לזרוע הים, לצה״ל ולמדינת ישראל. מאחוריי עוגנת מכונת מלחמה מהמתקדמות בעולם, המהווה קפיצת מדרגה משמעותית ביכולתו של צה״ל להבטיח את עוצמתנו בים ובעומק הזירות. הספינה והספינות שבדרך יחזקו את חיל הים ואת השותפות בין הזרועות, יגדילו את היתרון הצבאי של צה״ל וישפרו את ההגנה על גבולות המדינה. במהלך השנה האחרונה צה״ל בלם ומנע פיגועים בכל הזירות, מנע פגיעת רקטות, חשף מנהרות וסיכל למעלה מעשרה פיגועים והברחות בממד הימי. צה״ל פועל מול שש זירות ומול מספר רב של אויבים אך לצה״ל יש ייעוד נוסף, ובימים אלו הוא מתחדד- צה״ל מהווה מודל אחדות בעם ואתם צוות אח״י ״מגן״ הדוגמה המובהקת לכך, הבאתם את הספינה אל נמל הבית יחד. נמשיך להגן בכל החזיתות, נפגע באויב ונגרע מיכולותיו, נמשיך לחזק את כוחו של צה״ל, ונמשיך להיות ארגון ערכי וממלכתי- המסמל מופת ואחדות״.
 
מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט: ״הגעתה של אח״י ״מגן״ היא המשכו הטבעי של מהלך ארוך שנים של בניין כוח והתעצמות, של עשייה מבצעית יצירתית ונועזת. הספינה החדשה היא מענה מצוין לצורך, היא תוצר מעולה, אפקטיבי ומותאם באופן המדויק ביותר למשימתה: הגנה על אוצרות הטבע האדירים אשר בזכותם הפכה ישראל למדינה בעלת עצמאות אנרגטית. לא תמצאו שניה לה בעולם, יכולתה המבצעית תהא עוצמתית״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]