ח"כ קלנר על "חוק השוויון" של כחול לבן: "הרסני - כל מטרתו לפגוע בחוק הלאום" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ קלנר על "חוק השוויון" של כחול לבן: "הרסני – כל מטרתו לפגוע בחוק הלאום"

לאחר שבסיעת כחול לבן הודיעו על כוונתם לקדם השבוע שלושה חוקים ללא הסכמת הממשלה, ובהם תיקון שיעגן בחוק יסוד את "הזכות לשוויון ואיסור אפליה", היום (רביעי) החליטה הסיעה למשוך את ההצעה מחשש שלא יושג רוב להעברת החוק.

בכוונת הסיעה להעלות את הצעת החוק בשבוע הבא, בעוד שהיום היא כבר לא תובא להצבעה לאור הודעת ח"כ צביקה האוזר והשר יועז הנדל כי יצביעו נגד.

בימין מתנגדים להצעה זו מכיוון שהיא עשויה להפוך לכלי אשר ישמש את בג"ץ לפגיעה במאזן החוקתי שיצר חוק הלאום לטובת היותה של ישראל מדינת הלאום של העם היהודי, לצד היותה דמוקרטית.

חה"כ אריאל קלנר מהליכוד אמר על הצעת החוק כי "הנסיון של "מפלגת ישראל אחרי הכל" להעביר בחטף את חוק יסוד השוויון הוא צעד נואש לקושש קולות ממצביעי השמאל ויאיר לפיד. מדובר בחוק הרסני למדינת ישראל שכל מטרתו לפגוע בחוק יסוד הלאום שמתקן עוול היסטורי. לא נרשה להפוך את מדינת העם היהודי למדינת כל אזרחיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]