מתקרבים לבחירות: הכנסת אישרה בקריאה טרומית את ההצעה לפיזורה - 0404
מתקרבים לבחירות: הכנסת אישרה בקריאה טרומית את ההצעה לפיזורה דני שם טוב, דוברות הכנסת

מתקרבים לבחירות: הכנסת אישרה בקריאה טרומית את ההצעה לפיזורה

מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק התפזרות הכנסת העשרים ושלוש, התש"ף-2020. על ההצעה הראשונה התקיימה הצבעה שמית והיא עברה ברוב של 61 תומכים מול 54 מתנגדים.

טרם ההצבעה בעניין, אמר יו"ר כחול לבן בני גנץ כי "אם נתניהו יעביר תקציב, הכל יסתדר". על האפשרות של ממשלה חליפית אמר: "אין לי שיח עם יאיר לפיד, אבל יש אנשים שנמצאים במגעים. כל דבר שימנע בחירות הוא דבר רצוי. הפתרון הטוב ביותר הוא שהתקציב הזה יועבר והממשלה הזו תמשיך לתפקד".

בליכוד הגיבו להצעה בביקורת רבה. יו"ר הקואליציה ויו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר אמר כי "המשותף היחיד בין הסיעות המרכיבות את האופוזיציה וכחול לבן זו השאיפה שלהם לפגוע בכהונת נתניהו. בלי מעשים ועם אפס אידיאולוגיה, מחנה ה"רק לא ביבי" גורר את ישראל לבחירות מיותרות ויוצא במסע מתוזמן של קמפיין שיסוי ופילוג נגד נתניהו והימין. זה רגע עצוב לעם ישראל. בע"ה גוש הימין יישאר תמיד חזק ומאוחד מאחורי נתניהו".

חברת הכנסת קטי שטרית הוסיפה: "‏כחול לבן הצביעו בעד פיזור הכנסת כי הסקרים מעניינים אותם, כי כל הפגנה או ביקורת מוציאות אותם מאיזון ומעדיפים לקושש קולות ממחנה "רק לא ביבי", במקום להביא הישגים לציבור שדורש יציבות במערכת הפוליטית. עם אפס הישגים, אפס עשייה ואפס בסקרים – הסחורה היחידה שכחול לבן מוכרת זה רק לא ביבי".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי מסר: "כחול לבן הרגע זרקו את מדינת ישראל ואת עם ישראל לעזאזל. מקדמים בחירות בעיצומה של מגיפה. אין שיקול דעת, אין אחריות, אין אכפתיות, אין אפילו מינימום של פטריוטיות. העיקר להיכנע לתקשורת ולשמאל הקיצוני כדי לנסות לקושש עוד כמה קולות. בושה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]