ח"כ אופיר כץ על אי הקצאת תקני MRI לפריפריה: "תושבי הצפון והדרום לא זכאים לשירות?" - 0404
ח דני שם טוב, דוברות הכנסת

ח"כ אופיר כץ על אי הקצאת תקני MRI לפריפריה: "תושבי הצפון והדרום לא זכאים לשירות?"

ועדת המשנה לנושא צמצום הפערים בתקצוב שירותי הרפואה בין הפריפריה למרכז דנה בשעה זו (רביעי) בעניין פריסה לא שוויונית של מכשירי MRI ומכשירי PET-CT בפריפריה. 

ד"ר אוסנת לוקסמבורג, ראש חטיבת הטכנולוגיות הרפואיות במשרד הבריאות, הציגה כי שלושה רישיונות מכשירי MRI שטרם אוישו – הוקצו לשירותי בריאות לאומית, ולבתי החולים קפלן שברחובות ובני ציון שבחיפה; וזאת מתוך עמדה שיש להעמיד את השירות לטובת בתי חולים פעילים שלא מחזיקים מכשיר מסוג זה.

יו"ר ועדת המשנה, ח"כ אופיר כץ שקרא להעמיד את הרישיונות לטובת הצפון, הדרום וחיפה תקף את ההחלטה בחריפות: "מה עם תושבי הצפון והדרום? הם לא זכאים לשירות? שוב יש פערים בצפון ובדרום והמכשור לא ניתן פריפריה.

לא יכול להיות שתושב פריפריה יחכה כפול או יאלץ לנסוע שעות, כאשר יש כפול מכשירים בת"א ואתם ממשיכים ונותנים למרכז. איפה זה מתחבר לכל מה שאמרת בפתיחה שאתם לוקחים בחשבון את הפריפריה?! האמירות והמספרים לא מתיישבים בפועל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]