גנץ הודיע: "כחול לבן תצביע בעד פיזור הכנסת" - 0404
גנץ הודיע: אלעד מלכה

גנץ הודיע: "כחול לבן תצביע בעד פיזור הכנסת"

יו"ר כחול לבן, בני גנץ כינס הערב מסיבת עיתונאים לקראת ההצבעה מחר (רביעי) על פיזור הכנסת. במהלך מסיבת העיתונאים הכריז גנץ כי כחול לבן תצביע מחר בעד פיזור הכנסת.

בני גנץ: "נכנסתי לממשלה הזו בלב כבד אך בלב שלם. עשיתי זאת לאחר שלוש מערכות בחירות, שלא איפשרו לי להקים ממשלה בהתאם לערכיי ותפיסת עולמי, תחת עננת הקורונה, המאיימת על בריאותינו, על עתיד ילדינו ועל פרנסת כה רבים מאזרחי ישראל. לכל ההוזים, אני שב ומבהיר – לא הייתה ממשלת 61 ללא נתניהו ואני החלטתי למנוע מכולנו מערכת בחירות יקרה ומכוערת בזמן משבר בריאותי, כלכלי וחברתי.

החלטתי- לא לאפשר בתנאים אלה לנתניהו להחזיק לבדו בהגה השלטון. לא היו לי אשליות בקשר לנתניהו, הכרתי את הרקורד שלו כ"מפר הבטחות סידרתי", אך חשבתי שאזרחי ישראל חשובים יותר מכל מנהיג ושנתניהו יתעלה לגודל השעה. זה לא קרה. נתניהו הבטיח אחדות? – אז הבטיח. נתניהו התחייב שלא יהיו טריקים ולא יהיו שטיקים? – אז התחייב! נתניהו הבטיח ניהול אחראי של משבר הקורונה? – אז הבטיח. נתניהו לא מקיים- והציבור משלם. לא לי שיקר נתניהו – לכם הוא שיקר. לא אותי הוליך נתניהו שולל, אלא את אזרחי ישראל כולם.

כחול לבן לא באה לדאוג לעצמה. אנחנו פועלים באופן נחוש, להגן על ביטחון המדינה; לשמור על מערכת המשפט והחוק;לוודא את קיומה של תקשורת חופשית;
לדאוג לחופש ההפגנה ולפעול בכדי לשמור על גחלת התרבות. פעלנו ומנענו סיפוח חד צדדי נמהר, מה שאיפשר נורמליזציה, מול הסתרה והסכמה לעסקאות נשק, פעלתי במהירות ובנחישות לשמירה על יתרונה האיכותי של מדינת ישראל במזרח התיכון.

מול אדם המוכן להקריב את מטה לחמם של מיליוני מובטלים, נכים וקשישים- נאבקנו שכספי הסיוע יגיעו קודם כל למי שזקוק להם באמת. נתניהו הפך את המלחמה בקורונה לקמפיין אישי להאדרת שמו תוך שהוא מציג כל מהלך כהישג שלו, כאילו לא מדובר במאמץ משולב של משרדי הבריאות, הפנים, החינוך, הכלכלה וכמובן של מערכת הביטחון וצה"ל.

וכל זה קרה רק מסיבה אחת- נתניהו מצוי במסלול הישרדות אישי. הסרגל היחיד על פיו מתקבלות החלטות אצלו הוא הניסיון להיחלץ מהמשפט, הממתין לו מעבר לפינה. מול התרגילים והתכסיסים הפוליטיים של נתניהו אנחנו נאבקנו למען הביטחון, השפיות, הקשישים, התלמידים, המובטלים, החולים, מערכת המשפט ועוד רבים, כשטובתם ולא טובתנו האישית לנגד עינינו.

נתניהו החליט לפרק את הממשלה ולגרור את מדינת ישראל לבחירות. הדרך שבה בחר היא אי אישור תקציב למדינת ישראל כפי שהוסכם ונחתם- מה שיביא לפיזורה של הכנסת. נתניהו אוהב להשוות אותנו לנאורות ולמצליחות שבמדינות העולם. תראו לי עוד מדינה שבה ראש הממשלה מונע תקציב ממדינתו, מעכב מינוי מפכ"ל, מונע מינוי פרקליט מדינה, מקפיא את תהליכי חקיקה בכנסת. איפה זה קורה? בשבדיה? באנגליה? בנורבגיה?

מול הפיגוע הכלכלי הזה של מניעת תקציב, שמשמעותו איום על יציבותה הכלכלית של המדינה ועל פרנסתו ועתידו של כל בית ובית בישראל לא אעמוד מנגד.
נתניהו התחייב להעביר תקציב באוגוסט וכמובן שלא עמד במילתו. הבטיח בדצמבר ואינו מקיים. מישהו מאמין להבטחה נוספת שלו? מיליוני אזרחים עומדים שבורי לב מול הרס מפעל חייהם – עסקים נסגרים, מאות אלפי מובטלים מאבדים תקווה, משפחות נאבקות על קיומן ויותר ויותר אזרחים נקלעים למצוקה ולעוני.
ובעת הזו, מדינת ישראל לא מתוקצבת…

לכן- כחול לבן תצביע מחר בעד ההצעה לפיזור הכנסת. ארבעה עשורים לחמתי במדים ופעלתי למען מדינת ישראל, שאותה אני כה אוהב. בשנתיים האחרונות בכלל, ובחודשים האחרונים בפרט אני נאבק למענכם, אזרחי המדינה, בכל דרך שיכולתי. כל המצקצקים, המצייצים ומפרסמי הפוסטים – לא יסיטו אותי מאמונתי ומדרכי.
חבריי ואני בכחול לבן נמשיך לפעול באחריות, בנחישות ובמסירות למענכם ולמען מדינת ישראל. 

את הבחירות הללו יכול למנוע רק מי שהחליט עליהן – נתניהו, ״נטל ההוכחה עליך". הבא מיד את התקציב לממשלה, תדאג להעביר אותו ותבטיח את האחדות שאתה יודע לדבר עליה רק מול מצלמות. הפסק את השיסוי והפילוג.
אם תפעל ללא תכסיסים ותרגילים, לא יצטרכו מיליוני אזרחי ישראל למצוא עצמם בחודש מרץ במערכת בחירות רביעית.
אך אם תחליט להמשיך בדרך הנוכחית, נצא חבריי בכחול לבן לבחירות, עם ההישגים החשובים שהבאנו, ועוד נביא.
שרי כחול לבן ימשיכו לעמוד כחומה בצורה, כשרק טובת המדינה לנגד עיניהם.

אזרחי ישראל מעולם לא הצטערתי שלקחתי סיכון למען המדינה, לא כששרקו כדורים מעל לראשי, בהסתערות בקרב ולא כשנטלתי סיכון פוליטי, למען טובת המדינה. אם אכן יכפה עלינו נתניהו בחירות, אאבק, שנביא בעקבותיהן, ממשלה רחבה, ממשלה עם אחדות אמיתית, שכה נדרשת בעת הזו.
תהיה זו ממשלה מתפקדת, שבה לך, נתניהו, לא יהיה חלק. ממשלה שתילחם במגפת הקורונה ובשנאת האחים ולא באזרחיה. ממשלה שתהיה ראויה לאמונו של העם ותביא תקווה לאזרחי ישראל.

ואני מבקש לצטט: "חיי אומה אינם מסלול הישרדות אישי של ראש ממשלה. אזרחים רבים מכל חלקי העם מבקשים מנהיגות אחרת. הם כבר מאסו בתרגילים ובתכסיסים בעולם שבו הפוליטיקה היא חזות הכל. שקר הוא אמת, רע הוא טוב, כישלון הוא הצלחה״. סוף ציטוט. ואני מתחייב שיהיה כאן אחרת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]