השר אוחנה בכנס ביוזמת ח"כ קלנר: "יש להביא לשינוי שיטת מינוי השופטים" - 0404
השר אוחנה בכנס ביוזמת ח לע"מ

השר אוחנה בכנס ביוזמת ח"כ קלנר: "יש להביא לשינוי שיטת מינוי השופטים"

כנס רשמי ביוזמת חבר הכנסת אריאל קלנר נערך בשעה זו (שלישי) במשכן הכנסת, כנגד הכוח המופרז של המשפטנים בישראל. הכנס נערך תחת השם "מי ישמור על השומרים", ודן בהיעדר הביקורת על המשפטנים בארצנו וכן בכוח המופרז שיש לשופטי בג"ץ – כוח אשר נלקח לכאורה בחוסר סמכות.

בפתח הכנס אמר השר לביטחון פנים, אמיר אוחנה: "הדלפה היא עבירה של 3 שנות מאסר, אך מי יבדוק? מי ישמור על השומרים? כיום הציבור הוא המון נבער שיש להשמר מפניו, לצמצם את כוח ההיזק של נציגיו. שופט עליון מחליט על פי "חוק יסוד האינטואיציה". מה התשובה הדמוקרטית לכך? אסור לנו לקבל את סמכותם אלא לאתגר אותם כל העת!

פסקת התגברות במודל הקנדי היא הפתרון. בנוסף, חוק היועמשים כפי שהגשתי עם התנועה למשילות ודמוקרטיה; כן, יש להביא לשינוי שיטת מינוי השופטים".

ח"כ אריאל קלנר הוסיף לדבריו ואמר: "אם נגרר לבחירות, ננצח בגדול ונרפא את מערכות אכיפת החוק והמשפט! ב-24 שנים האחרונות – כל ראשי הממשלה כיהנו, כשהם מבלים את כהונתם בחדרי חקירות! עד כדי כך אנחנו עם של מושחתים??

האם אי פעם נעשתה בדיקה במערכת האכיפה, ונערכה בחינה לטענות על תפירת תיקים? ברור שלא! נניח מישהו בפרקליטות ירצה מחר להיות עד מדינה, כדי לחשוף שחיתויות. למי הוא פונה? אין למי לפנות! זו הבעיה! אין מנגנון מפקח!

זה לא עניין פרסונאלי! לא דינה זילבר אמורה לעניין אותנו לא שי ניצן ולא מנדלבליט. גם לא יו"ר ועד העובדים הנוכחי שלהם! שמכהן כשר משפטים. יש כאן בעיה מוסדית! יש כאן מערכת שמשמידה בשיטתיות, את עקרונות היסוד של הדמוקרטיה, את אמון הציבור בשלטון החוק. יש לנו מערכת משפט ששאבה לעצמה לי סמכות, לגיטימציה או הסמכה מתאימה – עוצמות בלתי נתפסות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]