השגריר ארדן במכתב דרישה למזכ"ל האו"ם: ״על האו״ם להכיר רשמית בפליטים היהודים שגורשו מארצות ערב״ - 0404
השגריר ארדן במכתב דרישה למזכ פלאש 90

השגריר ארדן במכתב דרישה למזכ"ל האו"ם: ״על האו״ם להכיר רשמית בפליטים היהודים שגורשו מארצות ערב״

במסגרת ציון היום המיוחד לגירוש יהדות ארצות ערב ואיראן, פנה הלילה (שלישי) שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, למזכ"ל האו"ם, אנטוניו גוטרש, בדרישה מהארגון להכיר ביהודים שגורשו ולקדם פעילות שתביא לידי ביטוי את מורשתם.

השגריר ארדן ביקש כי באו״ם ייזום מחקר עולמי בנושא גירוש יהדות ארצות ערב ואיראן וכי יחל בפעילות הסברה בנושא בכל הפורומים השונים של הארגון העולמי.

"הקמת המדינה היהודית הייתה מההחלטות החשובות ביותר שקיבל האו"ם. ההנהגה הערבית בחרה לדחות ההחלטה ולפתוח בהתקפה נרחבת כנגד מדינת ישראל וגם כנגד הקהילות היהודיות המשגשגות שחיו בתוכן״, כתב ארדן בפנייתו.

"בעוד האו"ם עוסק רבות ב'פליטות הפלסטינית', הוא מתעלם לגמרי מהפליטות היהודית מארצות ערב. מקומם לראות כיצד האו"ם מציין יום מיוחד ומקדיש משאבים רבים ל׳פליטים הפלסטינים׳, בעודו זונח ומתעלם ממאות אלפי משפחות יהודיות שגורשו מארצות ערב ומאיראן", הוסיף השגריר.

״אני קורא לך לבחון מחדש את גישת האו"ם לנושא ולהתחיל בשיתוף סיפורם של 850,000 פליטים יהודיים שגורשו ממדינות ערב ומאיראן בכל הפורומים של הארגון. בנוסף, על הארגון לקדם מחקר מעמיק על הטרגדיה של הפליטות היהודית״, כתב ארדן.

״רק לאחר תיקון העוול ההיסטורי, יוכל האו״ם להתחיל באמת להגשים את מטרותיו, כפי שעולה מאמנת הארגון״, סיכם השגריר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]