בשישי הקרוב: מרוץ על שם אלירז ואוריאל פרץ ז״ל יתקיים במעלה אדומים - 0404
בשישי הקרוב: מרוץ על שם אלירז ואוריאל פרץ ז״ל יתקיים במעלה אדומים

בשישי הקרוב: מרוץ על שם אלירז ואוריאל פרץ ז״ל יתקיים במעלה אדומים

מרוץ השטח "Ultra Desert מעלה אדומים" שיתקיים ביום שישי הקרוב, ייקרא "מרוץ האחים", על שמם של רס"ן אלירז פרץ וסגן אוריאל פרץ ז"ל. האם השכולה מרים פרץ, בירכה על קיום המרוץ ואמרה: "חושבת שאין גבול ליכולות האדם, וזה מה שהוכיחו אוריאל ואלירז בחייהם. המרוץ מבטא את הרצון העז שלנו להרגיש אחים דווקא בימים אלה של קורונה".

מדובר באחד מהמרוצים המאתגרים, הקשים והמורכבים שהיו בישראל. למרוץ מקצה של 76 ק"מ, מקצה מרתון ומקצה חצי מרתון. במסלול ה-76 ק"מ, הרצים ינועו לאורך מצוקי ההעתקים, דרומה לכיוון מצוקי דרגות הידועים בתצפיות המרהיבות לים המלח. משם יעלו מערבה וצפונה דרך "סיבוב המוות" אל בקעת הורקניה, אל המנזר הציורי "מר-סבא", ובהמשך הרצים יטפסו מאות מטרים ל"ג'בל מונטאר", שמיוחס להר העזאזל המקראי ומכונה האוורסט של מדבר יהודה. משם המשתתפים יעשו את כל הדרך לנקודת הסיום בעיר מעלה אדומים.

בדבריה, פרץ התייחסה למורכבות המרוץ ואמרה: "יש במרוץ אתגרים, אתגרים מול הטבע, אתגרים מול כח הרצון של האדם במרוץ יבואו לידי ביטוי לא רק בכוחות הגופניים של האדם, אלא גם כח הנחישות, ההתמדה, כח העמידה מול הקשיים. במרוץ תבוא לידי ביטוי רוח האדם, זו שתניע את הרצים בתנאי השטח הקשים להגיע ליעד הסופי".

ראש העיר מעלה אדומים, בני כשריאל: "שמח וגאה לבשר על קיומו של מרוץ ה-ULTRA DESERT אצלנו בעיר. זהו מרוץ מאתגר, מורכב ויוקרתי אשר קיבל הכרה בלוח התחרויות הבינלאומי לריצות טרייל של ITRA – והוא קורה כאן אצלנו באירוע היסטורי וספורטיבי שמתאים לכל חובבי הספורט והרצים שלנו. שלושת המקצים של המרוץ יסתיימו בפארק הספורט החדש ברחוב הצור שבשכונת נופי הסלע, וזו תהיה חגיגה גדולה והפנינג ספורטיבי עם מוסיקה, ראיונות, תיעוד טלוויזיוני ופרסים לרצים".

סגן ומ"מ ראש העיר מעלה אדומים, גיא יפרח: ״יש מרוץ תל אביב, יש מרוץ ירושלים ויש מרוץ מדברי מעלה אדומים. מדובר במרוץ יוקרתי ומותח את קצה גבול היכולת האנושית. המרוץ קיבל את ההכרה של ההתאחדות הבינלאומית לריצת שטח ITRA ואני בטוח שאילולא הקורונה הייתה לכאן נהירה של רצים מכל העולם.

המשתתפים יחלפו על פני אתרים היסטוריים ודרך תצפיות מרהיבות, ויחתמו את הריצה בפארק הספורט החדש שלנו בשכונת נופי הסלע״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]