עקב תמיכתה בהתיישבות הצעירה: בכחול לבן תוקפים את ינקלביץ' - 0404
עקב תמיכתה בהתיישבות הצעירה: בכחול לבן תוקפים את ינקלביץ' נועם רבקין פנטון, פלאש 90

עקב תמיכתה בהתיישבות הצעירה: בכחול לבן תוקפים את ינקלביץ'

עימות חריף נרשם בין שרת התפוצות עומר ינקלביץ' לחברי הכנסת אסף זמיר ומיקי חיימוביץ', על רקע הצהרת ינקלביץ' אמש (ראשון), לפיה יו"ר כחול לבן בני גנץ תומך במהלך להסדרת ההתיישבות הצעירה ביו"ש.

גנץ הבהיר היום כי הוא אינו תומך במאבק זה, והתנער מדבריה. בישיבת הסיעה אמר כי "איננו תומכים במאחזים הבלתי חוקיים ולא משנה מי יושב שם, אם זה בן אדם טייס או רופא, זה לא נותן לו הרשאה לשבת שם בשטחים בלתי חוקיים.

אני תומך בבקעת הירדן, בהישארות בגושים ללא חזרה לקוי 1967. משרד הביטחון עובד בהסדרה של כל המאחזים שיושבים בשטחים חוקיים בדיוק לפי התקנות והחוקים. כל סטייה מעבר לקו הזה היא לא הקו של כחול לבן".

גנץ התייחס לנושא לאחר שח"כ אסף זמיר תקף בחריפות את ינקלביץ' במהלך ישיבת הסיעה, וביקש ממנה להפסיק עם אמירות שלא מתואמות עם המפלגה. זמיר הטיח בפניה כי היא "גורמת נזק פוליטי במחוזות שאין לנו בהם מצביעים. זו חריגה מהקו האידיאולוגי של המפלגה, באינטרס לא ברור שלא משרת אותנו. את לא מייצגת אותנו".

מפורום ההתיישבות הצעירה נמסר בתגובה לדבריו של גנץ: "הגיעה העת להפסיק לגרור את ההסדרה המתבקשת ולהביא אותה להחלטת ממשלה כפי שהבהירה ממשלת ישראל בבג"ץ מספר פעמים כי זאת כוונתה. מה שלא חוקי זה לגרור את ההסדרה עשור. יש לשים לזה סוף כבר בישיבת הממשלה הקרובה". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com