יהודה גליק תובע מאות אלפי שקלים מהערבי שתקף אותו בניחום אבלים בבית משפחת אל חאלק - 0404
יהודה גליק תובע מאות אלפי שקלים מהערבי שתקף אותו בניחום אבלים בבית משפחת אל חאלק מטה ארגוני המקדש

יהודה גליק תובע מאות אלפי שקלים מהערבי שתקף אותו בניחום אבלים בבית משפחת אל חאלק

ח"כ לשעבר יהודה גליק הגיש תביעה על סך 300 אלף שקלים כנגד ערבי ממזרח ירושלים אשר תקף אותו, השליך וגלגל אותו במורד כעשרים וחמש מדרגות בכניסה לבית, בעת שגליק הגיע לניחום אבלים בבית משפחת אל-חלאק שבנם נורה בידי שוטרים. הערבי הורשע לפני כארבעה חודשים בתקיפה וחבלה ממשית בצוותא, במסגרת עסקת טיעון ונגזר עליו חמישה חודשי מאסר בפועל בלבד מבלי לייחס למעשיו מניע גזעני.

בכתב התביעה נטען כי הנתבע הורשע ע"פ הודאתו בפלילים, וכי מכתב האישום עולה כי הנאשם פעל ממניעים גזעניים, ומסיבות שונות לא הואשם במניע זה. לסיום פרטו "לצורכי התביעה מבוקש אפוא לאמוד את הפגיעה הלא ממונית בכ-250 אלף ₪ בנוסף לכך יבקש המערער להשית על הנתבע פיצויי עונשי על סך 50 אלף ₪ מאחר והתקיפה נעשתה באופן מרושע ואכזרי ממניע גזעני"

כתב האישום שהוגש לפני כחמישה חודשים, מתאר כי בעת שהגיע גליק אל בית האבלים של משפחת אל-חאלק, התוקף תפס והוציא את גליק בחוזקה מהבית לאחר מכן "השליכו וגלגלו את התובע במורד כעשרים וחמש מדרגות הכניסה לבית האבלים. התובע, אשר היה שרוע ארצה, ניסה להתרומם אולם הנתבע ובני החבורה היכו ובעטו בגופו ובראשו".

כאשר גליק התרומם והמשיך לצעוד ברחוב, התוקף ובני חבורתו עקבו אחריו, כאשר "סמוך לתחנת כיבוי אש המשיכו להכות את התובע בראשו ובגופו, בעטו והפילו אותו ארצה בשנית. בעוד התובע שרוע על הארץ, המשיכו לבעוט בעוצמה בראשו בגופו של התובע".

בנוסף, ציינו בכתב האישום כי במהלך האירוע, התוקף אף קרא והלהיט את בני החבורה שהיו יחד איתו, לתקוף ולפגוע בתובע. כמו כן במהלך התקיפה, נקראו קריאות כי המתלונן יהודי, "פורץ לאל אקצה", "מרביץ לנשים", "מוסר צעירים למשטרה".

גליק התייחס להגשת התביעה: "האירוע היה מאוד טראומתי והיה בו כאב פיזי מאוד קשה, נדהמתי שהמדינה לא ראתה בזה אירוע לאומני, למרות שהקריאות היו לאומניות והיה ברור לכל שלא הרביצו לי סתם. התביעה לא נעשית מפאת תאוות ממון שלי, אלא מפאת המאבק שלי נגד האלימות בחברה הכללית ובפרט כנגד חברי ציבור. בתקווה שניצור פה הרתעה ונגיע למצב שלא תהיה אלימות ברחובות ישראל ושלא תהיה אלימות במיוחד על רקע לאומני. תודה לחוננו על הליווי ועל הסיוע במקרה הזה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, אשר מייצג את גליק, מסר: "יהודה גליק הותקף בידי פושעים אכזריים בשל היותו יהודי. התוקפים גלגלו את יהודה 25 מדרגות והכוהו בכל חלקי גופו תוך שידוע להם מי הוא ועברו הרפואי ועל כך שהוא ניצול מהתנקשות בה נפצע אנוש זה מקרוב. לצערנו, באופן רשלני התביעה לא האשימה את התוקף במניע גזעני ואף מיהרה לסגור את התיק בהסדר טיעון מגוחך של חמישה חודשי מאסר בלא ליידע את נפגע העבירה. אנו מקווים שעתה ייעשה קצת צדק באמצעות התביעה האזרחית שהגשנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]