פרסום ראשון: קצינים בכירים לשעבר מתנגדים להענקת אות מערכה לחיילים ששירתו ברצועת הביטחון בלבנון - 0404
פרסום ראשון: קצינים בכירים לשעבר מתנגדים להענקת אות מערכה לחיילים ששירתו ברצועת הביטחון בלבנון

פרסום ראשון: קצינים בכירים לשעבר מתנגדים להענקת אות מערכה לחיילים ששירתו ברצועת הביטחון בלבנון

לאחרונה נפגש שר הביטחון בני גנץ עם הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ועם נציגי וועדה בראשות הרמטכ"ל לשעבר שאול מופז, שהוקמה בחודש יולי האחרון ובחנה את האפשרות להענקת אות מערכה למשרתים בתקופת הלחימה של צה"ל בלבנון.

גנץ קיבל את המלצתם להעניק אות מערכה לתקופת הלחימה של צה"ל בלבנון, מ-30 בספטמבר 1982, מועד סיום מלחמת לבנון הראשונה ועד ל-24 במאי 2000 מועד היציאה מרצועת הביטחון.

הערב נחשף בפרסום ראשון בתכנית "הסיפור המרכזי" ע"י בועז גולן, כי בימים האחרונים אנשי פיקוד צפון עורכים שיחות לבכירי צה"ל לשעבר, בהם כאלה שסיימו את תפקידם לפני כשלושים שנים, ושואלים אותם האם הם חושבים שיש לתת את האות – ואם כן, למי ובאיזה אופן.

במענה לשאלות אלו, נראה כי מירב הבכירים טוענים שמדובר בפעולה מיותרת. על הדברים נמסר מדובר צה"ל כי "בהמשך להמלצת הוועדה המליץ הרמטכ"ל לשר הביטחון על הענקת אות לחימה במערכה בלבנון. השר קיבל את ממצאי הוועדה וכעת מתבצעת עבודת מטה לבחינת זכאות ואופן חלוקת האות.

כחלק מעבודת המטה התייעצה הוועדה עם גורמי עבר שונים, בחנה ואספה את חוות דעתם על מנת לבחון מה הם הקריטריונים המומלצים לקבלת אות זה. בסיומה תוגש המלצה שתובא להחלטת הרמטכ"ל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]