סמוטריץ': "חאן אל אחמר לא מפונה בגלל שיקולים שגויים, תבוסתניים ומזיקים" - 0404
סמוטריץ': עדינה ולמן, דוברות הכנסת

סמוטריץ': "חאן אל אחמר לא מפונה בגלל שיקולים שגויים, תבוסתניים ומזיקים"

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב היום (ראשון) בביקורת לדיון ולהחלטת הדחייה בעניין חאן אל-אחמר, וציין כי המתחם לא מפונה בגלל שיקולים שגויים, תבוסתניים ומזיקים.

ח"כ סמוטריץ': "למרות שאני זה שהגשתי את העתירה הראשונה לפינוי חאן-אל אחמר (לא להאמין אבל התיק הזה נמשך מאז שנת 2009 כשעוד ניהלתי את הפעילות בתנועת ‎רגבים, אין לי אלא להודות שהחלטת בג"ץ היום שלא להתערב שוב בהחלטת הדרג המדיני בעניין חאן אל אחמר נכונה מאוד משפטית.

החלטת הדרג המדיני שלא לפנות את המאחז הבלתי חוקי היא שגויה ומקוממת. היום, אחרי שהייתי חבר בקבינט המדיני ביטחוני, אני מכיר את השיקולים לעומק וקובע שהם שגויים, תבוסתניים, ואפילו מזיקים, אבל סמכות היא היכולת לקבל גם החלטות שגויות, והסמכות בעניין הזה נתונה לדרג המדיני ולא לבג"ץ.

השאלה כמובן היא למה רק כאשר מדובר בעתירות נגד בניה בלתי חוקית של ערבים בג"ץ מתעקש לקבל החלטות נכונות, בעוד שכשמדובר בעתירות נגד בניה בהתיישבות הוא מתערב פעם אחר פעם בחוסר סמכות בהחלטות הדרג המדיני ומורה על הריסה. לא צדק ולא משפט יש בבית המשפט העליון שלנו, ואת זה חייבים לתקן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]