הממשלה אישרה את הצעת רה"מ לעידוד רכש ציבורי של תוצרת הארץ - 0404
הממשלה אישרה את הצעת רה

הממשלה אישרה את הצעת רה"מ לעידוד רכש ציבורי של תוצרת הארץ

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הצעת ראש הממשלה נתניהו לעידוד רכש ציבורי של תוצרת הארץ ולחיזוק התעשייה הישראלית. מדובר בההחלטה שגובשה יחד עם שר האוצר, ישראל כ"ץ, ובשיתוף פעולה עם יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי.

עיקרי ההצעה לעידוד רכש ציבורי של תוצרת הארץ כללה הסדרת העדפת תוצרת הארץ במכרזים מעורבים של טובין ושירותים והסדרת העדפת תוצרת הארץ במכרזי השלטון המקומי באמצעות אפשרות השוואה להצעה הזולה ביותר והחלתה על הרשויות המקומיות, התאגידים המקומיים ו"החברה למשק וכלכלה" המבצעת רכש לשלטון המקומי במיליארדי שקלים.

בנוסף הוחלט על הקמת צוות לבחינת אפשרות עריכת פיילוטים להעדפת תוצרת הארץ במכרזי אינטגרציה הכוללים ספקי משנה, במסגרתם הבטחת שיעור רכש ישראלי מקנה ניקוד נוסף במכרז. קמפיין ציבורי יקודם לטובת עידוד קניית מוצרים מתוצרת הארץ. ההחלטה כוללת הקצאת תקציב של 75 מליון ש"ח לטובת סיוע לעסקים קטנים ובינוניים להרחבה למכירה מקוונת באינטרנט.

בנוסף, לצורך חיזוק התעשייה הישראלית אושרה החלטה לקיצור ימי אשראי לספקי מערכת הבריאות לשוטף+30 – הכנסת קבוצות ספקים נוספות לקיצור זה בנוסף על אלו שקיבלו אותו במסגרת תכנית ההאצה לקורונה, עקב קשיים תזרימיים אותם חווה התעשייה בתקופת הקורונה, בעלות של 200 מיליון ש"ח.

בנוסף אושרו מענקים להעלאת הפריון והטמעת טכנולוגיות ייצור מתקדמות בתעשייה בשנת 2021, מענקים ליצואנים ליצירת הזדמנויות עסקיות חדשות והגדלת השיווק בחו"ל בשנת 2021 והפחתת מכס בהוראת שעה על תשומות ליצרני טקסטיל ישראלי.

ראש הממשלה נתניהו: "הבאנו החלטה מאוזנת לתמיכה בתוצרת המקומית, מבלי לפגוע ביוקר המחייה. דווקא בעת הזאת עלינו לחזק את התעשייה הישראלית ולרכוש מוצרים ישראלים. אני קורא גם לאזרחי ישראל לרכוש תוצרת המדינה, תוצרת כחול-לבן, כדי לעודד את התוצרת המקומית ובכך לחזק את העסקים.

ביקשתי גם ממשרדי וגם מהמשרדים הנוגעים בדבר לסייע סיוע מיוחד ל- E-commerce ישראלי לעסקים קטנים. העסקים הגדולים עושים את זה בלאו הכי, אבל לגבי העסקים הקטנים ואולי הבינוניים, אני רוצה שהם יוכלו למכור את הסחורה שלהם, תוצרת הארץ, דרך האינטרנט, ב-E-commerce. יש אתר באינטרנט – אני רוצה לעבות אותו ואני רוצה לוודא שאנחנו מעבירים אליו תקציבים, שכבר הוקצו לכך, את הכסף הדרוש למאמץ חשוב זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]