בעקבות חשיפת 0404: ארגון "אור לאחים" פנה לשר הביטחון בדרישה להפסיק את המיסיון בצה"ל - 0404
בעקבות חשיפת 0404: ארגון

בעקבות חשיפת 0404: ארגון "אור לאחים" פנה לשר הביטחון בדרישה להפסיק את המיסיון בצה"ל

בעקבות חשיפת חדשות 0404 אודות חומרי מיסיון, המדברים בשבחו של יש"ו מתוך משל "השומרוני הטוב" מהברית החדשה, אותם לומדים טירונים בצה"ל במסגרת הכשרתם פנה הרב בנימין וולקן, מנהל המחלקה למאבק במיסיון ובכתות בארגון "אור לאחים", לראשי מערכת הביטחון בדרישה להפסיק את התופעה ולפתוח בחקירת מצ"ח כנגד האחראים.

במכתב שנשלח לשר הביטחון, בני גנץ, הרמטכ"ל כוכבי, הרב הצבאי הראשי, אייל קרים, וכן לשורת חברי כנסת דתיים וחרדים דרש הרב להפסיק את הטפה הנוצרית בצה"ל.

לדבריו: "הדברים מזעזעים כל נפש יהודית. אנו, העומדים בחזית מול הניסיונות המפוקפקים של מיסיונרים לשדל יהודים להמרת דת, רואים בתדהמה איך צה"ל הפך לפלטפורמה להעברה על דת של יהודים.

אנו מקווים שתיפתח חקירת מצ"ח בנושא, כי לכאורה מדובר בעבירה על נהלים של הצבא. אנו דורשים לא רק לחקור את העוולה הזאת, אלא להציב פעולות שיוודאו שמקרים דומים לא יתרחשו".

בצה"ל הסבירו כי מדובר במצגת ישנה שלא נעשה בה שימוש בשנים האחרונות וכי הצבא יבדוק אם הטענות בדבר שימוש חוזר במצגת נכונות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]