עשור לאסון הכרמל: מחר תתחיל עלייתן של המשפחות השכולות לאנדרטה - 0404
עשור לאסון הכרמל: מחר תתחיל עלייתן של המשפחות השכולות לאנדרטה ד"ר אבישי טייכר, ויקיפדיה

עשור לאסון הכרמל: מחר תתחיל עלייתן של המשפחות השכולות לאנדרטה

ביום חמישי, 2.12.10, ערב נר ראשון של חנוכה, פרצה שריפת יער על הר הכרמל. כוחות כיבוי והצלה פעלו לטיפול באסון ופינוי אזרחים מאזורי הדליקה וביניהם כוחות שב"ס שפינו את השוהים בבית סוהר 'דמון'.

צוערי שירות בתי הסוהר שנשלחו למשימת פינוי הכלואים ואנשי הסגל מבית הסוהר 'דמון' נקלעו בעודם באוטובוס למלכודת אש בין מחצבות קדומים לבית אורן. באסון הנורא נספו 37 צוערי שב"ס, נהג האוטובוס, שלושה לוחמי אש ושלושה קציני משטרה שניסו להציל את נוסעי האוטובוס הבוער.

מדי שנה מציינים גופי המשרד לבט"פ את יום האסון בטקס מרכזי רב משתתפים ברחבת אנדרטת הזכרון על הר הכרמל שהוקמה לזכר הנספים בשריפה.

השנה יצויין עשור לאסון הכרמל ובשל הגבלות נגיף קורונה, הוחלט על קיום מספר אירועים ייחודיים לזכרם של החללים, הראשון שבהם הוא טקסי זיכרון אישיים עבור המשפחות השכולות במהלכם ילוו בני המשפחות באופן אישי לאנדרטת הנופלים בכרמל לטקס אישי ואינטימי עם נציגי היחידה בה שירתו החללים.

מחר (ראשון 29.11.20), החל מהשעה 10:00 תתחיל עלייתן של המשפחות השכולות לאנדרטה. 34 ממשפחות הנופלים, כ-200 איש, יפקדו את האנדרטה במשך השבוע ועד ליום 3.12.20 בשעה 14:00 עת תעלה המשפחה השכולה האחרונה להר.

כל משפחה תעלה כקפסולה בכדי למנוע התקהלות ותוך שמירה על הנחיות עטיית המסכות ושמירה על ריחוק חברתי דרוש. עם עלייתה להר, תלווה כל משפחה על ידי מפקד היחידה של הנופל, קצינת הנפגעים וקצינת רווחה. כל משפחה תשתתף בטקס זיכרון אישי אל מול האנדרטה. מפקד היחידה ישא דברים, יודלק נר זיכרון אישי ויונח פרח. כלל המפגשים יתועדו.

עבור 10 החללים להם לא יהיה ייצוג משפחתי במהלך השבוע, ייערך טקס אישי על ידי קציני שב"ס, אשר יתועד וישלח למשפחות השכולות.

המשרד לביטחון הפנים, שירות בתי הסוהר, משטרת ישראל ושירות כבאות והצלה, מרכינים ראש לזכר הנופלים אך נושאים מבט קדימה מתוך תחושת אחריות להנצחת זכרם ומורשתם. יהי זכרם של חללי אסון הכרמל ברוך.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]