השר הנדל ברואנדה: ״ההסכם שנחתם יאפשר השקעה בתשתיות תקשורת חוצות מדינות״ - 0404
השר הנדל ברואנדה: ״ההסכם שנחתם יאפשר השקעה בתשתיות תקשורת חוצות מדינות״

השר הנדל ברואנדה: ״ההסכם שנחתם יאפשר השקעה בתשתיות תקשורת חוצות מדינות״

בביקורו ברואנדה, שר התקשורת יועז הנדל דן עם הנשיא פול קגמה בשינויים האזוריים, בהזדמנויות הטכנולגיות, והעלה את הבקשה והחשיבות שבהעברת השגרירות לירושלים.

מדברי שר התקשורת בפגישתו עם הנשיא: ״רואנדה, כמו ישראל, מחוברת להיסטוריה מלאה בדם ולעתיד מלא בקדמה וטכנולוגיה שתביא בשורה לאנושות. מדינה שהפכה כמו ישראל להצלחה כלכלית וחברתית בינלאומית. בעזרת מנהיגות נחושה הצליח הנשיא להביא את המדינה החשובה הזאת מתהומות הנשייה, להיות אחת המדינות המובילות כיום באפריקה.

מדינת ישראל מעריכה ומוקירה את מדיניות החוץ של רואנדה התומכת בישראל בהצבעותיה באו״ם. תמיכתה זו תורמת לחוסן הלאומי וגם הביטחוני של שתי המדינות תוך העצמה הדדית״. השר העלה בפני הנשיא את בקשת ממשלת ישראל להעביר את שגרירות רואנדה לירושלים, והודה לנשיא ולעמו על השותפות והידידות.

הנשיא שיבח את היחסים המיוחדים בין המדינות וציין את הדמיון בהיסטוריה, בגיאוגרפיה ובהון האנושי: ״המגיפה העולמית אמנם שינתה את חיינו אך אנו מקווים שהקשר העמוק והידידות בין רואנדה וישראל תצעיד את הפיתוח הכלכלי תוך שימוש בטכנולוגיות חדשות בתחום המידע והתקשורת״.

הנשיא הביע תקווה לחידוש בקרוב של הטיסות הישירות של חברת התעופה הרואנדית, שכן הוא מאמין בקרבה הפיזית שתאפשר הגדלת הסחר וההשקעות. לבסוף שיבח את תרומתה של ישראל לפיתוח המדינה ואת תרומתו האישית של השגריר, ש״כבר הפך לשגריר רואנדה בישראל״.

במסגרת פגישתו עם שרת התקשורת הרואנדית ציין השר הנדל: ״אנו חולקים חזון משותף של שימוש בטכנולוגיה מתקדמת על מנת להוביל לצמיחה כלכלית וחברתית. אנו רואים את זה בבריאות, בחקלאות, בחינוך ובתעסוקה. ההסכם שנחתם היום יאפשר את חיזוק הקשרים, השקעה בתשתיות תקשורת חוצות מדינות, למידה הדדית וחיזוק השותפות בין המדינות״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]