הפרויקטור נחמן אש: "לא אהסס להמליץ על סגר נוסף, אם נידרש לכך" - 0404
הפרויקטור נחמן אש: דוברות משרד הבריאות

הפרויקטור נחמן אש: "לא אהסס להמליץ על סגר נוסף, אם נידרש לכך"

פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש, אמר הערב (חמישי) בהצהרה לתקשורת כי הוא מעריך שהנגיף לא יעלם בשנה הקרובה: "חיסון יעיל של כל האוכלוסיה יהיה במקרה הטוב באמצע 2021, ובמקרה הרע בסוף השנה הבאה. לא אהסס להטיל סגר ארצי אם יהיה צורך בכך".

אש הוסיף: "לצערי יש גם אנשים חסרי אחריות שמהווים סכנה לכולנו, אלה שלא עוטים מסכות, שעורכים אירועים המוניים. רוב העם עומד על המשמר, המיעוט שמזלזל – מסכן את כולנו. דווקא כעת עם פתיחת המסחר והלימודים נדרשת עוד אכיפה משטרתית ועוד אחריות אישית בטרם תתרחש הידרדרות מהירה וחמורה. 

אנחנו נערכים במרץ להוביל מבצע חיסונים ארצי לטובת כלל אזרחי ישראל. בסיום מבצע החיסונים אני מקווה שנוכל להכריז שהעם בישראל ניצח את הקורונה, אבל זה ייקח עוד זמן. עד אז נכונים לנו עוד ימים קשים. יש מי שחושב שהקורונה אוטוטו מאחורינו, אני רואה את הדברים אחרת. זה לא הולך להיות קל, זה לא הולך להיות קצר.

אני מודיע כאן שנייצר לאזרחי ישראל דרכון ירוק. הדרכון יגדיר אנשים שהם בסכנה פחותה להדביק או להידבק. כבר בימים הקרובים נעביר לקופות החולים למעלה ממליון בדיקות סרולוגיות לביצוע. על בסיס בדיקות הנוגדנים, נדע מי איננו בסכנת הדבקה והוא יקבל "דרכון ירוק". את הדרכון יקבל גם מי שהחלים מהמחלה. אפשר לומר שהרמזור לא יהיה רק לגבי אזורים אלא גם לגבי אנשים.

כראש מגן ישראל, בכוונתי להעביר עוד סמכויות לרשויות ועוד מידע לכם האזרחים. הנחתי לפרסם את מפת הרמזור המלאה שתהיה זמינה לכל אדם. חשוב שתכוונו את הפעילות שלכם בהתאם למפת הרמזור, שיקלו היטב את הצורך בכניסה לאזורים אדומים במפה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com