הסוף למשבר: שר התקשורת הודיע כי יו"ש לא תופלה בפריסת הסיבים - 0404
הסוף למשבר: שר התקשורת הודיע כי יו רועי חדי

הסוף למשבר: שר התקשורת הודיע כי יו"ש לא תופלה בפריסת הסיבים

שר התקשורת, יועז הנדל, הודיע אמש (רביעי) לראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, כי פריסת הסיבים של האינטרנט המהיר ביו"ש – תהיה זהה בתעדוף התקצוב לשאר יישובי הספר והפריפריה.

שר התקשורת הנדל שלח את המכתב ובו ההבהרה וההבטחה, לאחר שראש מועצת שומרון דגן דרש כי יישובי יו"ש יהיו זהים בפריסת תוכנית הסיבים בדיוק כמו שאר איזורי הספר והפריפריה בערבה בגליל בעוטף עזה ובנגב. משמעות הכללת הישובים היא העברת תקציבים לטובת סבסוד הנחת תשתיות הסיבים.

שר התקשורת יועז הנדל, כתב לדגן במכתבו: "אני מבקש להבהיר כי מתווה הסיבים יחול ביהודה ושומרון – כמו בכל הפריפריה והספר בישראל.
קופת התמרוץ תפרוש את כלל האיזורים שאינם כדאיים כלכלית במדינת ישראל. באיזורים אילו צפויים להכלל איזורים עם אתגרים בטחוניים, יישובי הפריפריה, יישובים מרוחקים מהמרכז ואחרים, ויישובי יהודה ושומרון יכללו בזאת.

אני קורא לך ולחברי הליכוד להתלכד יחד ולהביא את מתווה הסיבים להליך חקיקה מהיר שיביא את בשורת האינטרנט המהיר לכלל אזרחי ישראל ומתיישבי יהודה ושומרון. אני מבקש להביע את הערכתי לדאגתך לרווחת תושביך ולתשתיות האינטרנט ביו"ש, ואני שותף איתך ברצון זה".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, הודה לשר יועז הנדל וקרא לחברי הליכוד לפעול להעברת מתווה הסיבים: "אני מודה לשר התקשורת על התשובה למכתבי, ועל ההבהרה החשובה לתושבי יו"ש כי הם שווים לכלל ישובי הספר והפריפריה. אני קורא לחברי בליכוד ובמפלגות האחרות לפעול יחד ולהעביר את מתווה הסיבים של השר במהירות האפשרית, כדי לתת כפי שהבהיר השר מענה לפריסת אינטרנט מהיר לכלל ישובי הספר והפריפריה.

אנשי ההתיישבות והפריפריה – בגליל, בנגב ובדיוק באותה מידה גם ביו"ש, בנגב ובכל מקום ראויים לאינטרנט מהיר אחרי שנים ארוכות של תשתיות לקויות. לאחר שהנושא הוברר אני מבקש לברך את שר התקשורת, שאחרי שנים בהן לא ניתן מענה לתשתיות התקשורת, פועל למען הפריפריה וההתיישבות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]