תצפית משמחת של כרישים סמוך לתחנת הכוח בחדרה | צפו - 0404
צילום: גיא לוויאן, רשות הטבע והגנים

תצפית משמחת של כרישים סמוך לתחנת הכוח בחדרה | צפו

בכל שנה, עשרות כרישים עפרוריים וסנפירתנים חוזרים לתחנות הכוח החופיות בישראל, וכעת ישנו תיעוד ראשון שלהם, מהימים האחרונים בחדרה.

על פי עדי ברש, יו"ר עמותת "כרישים בישראל" ודוקטורנטית באוניברסיטת חיפה, המים החמים שמשוחררים מתחנות הכוח הם הגורם העיקרי בהתגודדות הזאת, אבל יתכנו גם השפעות אחרות, של זרם, אחוזי חמצן גבוהים, טרף ועוד כאלו שעדיין לא ברורים.

עם הגעת כרישים לאיזור תחנת חדרה, ברשות הטבע והגנים ורשות הצלילה שבים ומתריעים בפני הציבור מפני צלילה בסמיכות לכרישים, המתרכזים בתקופה זו כמידי שנה (נובמבר עד אפריל) באזור תחנת הכוח בחדרה, זאת מחשש לסכנה לצוללים חובבנים ואף מקצועיים.

יגאל בן ארי, מנהל היחידה הימית ברשות הטבע והגנים: ״באזור שפך המים החמים של תחנת הכוח בו מתרכזים הכרישים, קיימים זרמים חזקים ומערבולות חזקות, שעלולות לסכן חיים לצד ציוד דייג רב כגון קרסים וחוטי דייג משוחררים, המסכנים את הצוללים. ברשויות מדגישים כי המפגש עם הכרישים אינו צפוי או נשלט״.

ברשות הטבע והגנים מזכירים כי הכריש נמצא בסכנת הכחדה והינו ערך טבע מוגן. משכך אסור לפגוע בו, להטריד אותו, להאכיל אותו וכדומה וכל העושה כך עובר על החוק ומסתכן בענישה פלילית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]