קבינט הקורונה אישר את פיילוט הקניונים: 15 קניונים ייפתחו - 0404
קבינט הקורונה אישר את פיילוט הקניונים: 15 קניונים ייפתחו Reuvenk, ויקיפדיה

קבינט הקורונה אישר את פיילוט הקניונים: 15 קניונים ייפתחו

קבינט הקורונה אישר הלילה (רביעי) פיילוט לפתיחת 15 קניונים ברחבי הארץ. פעילות הקניונים שיבחרו תבחן במהלך שבוע, לאחריו יוחלט מתי וכיצד יפעלו כל הקניונים ברחבי הארץ.

על מנת לבחון בצורה אפקטיבית את השמירה על ההנחיות יערך הפיילוט במספר מצומצם של 15 קניונים סך הכל, 6 מתוכם השייכים לשתי הקבוצות הגדולות ביותר בשוק קבוצת עזריאלי ומליסרון בחלוקה שווה. על מנת לקבוע מי יהיו תשעת הקניונים הנותרים שישתתפו בפיילוט, יערכו 3 הגרלות בין הקניונים שאינם בבעלות שתי החברות. כל הגרלה תערך עבור פתיחת שלושה קניונים באזור מסוים לפי החלוקה הבאה: ירושלים ודרום, תל אביב ומרכז, צפון וחיפה, כך שיפתחו 3 קניונים בכל אזור, ו-9 קניונים בסך הכל.

שר האוצר, ישראל כ"ץ: "אני מברך על החלטת הקבינט ואישור הפיילוט לקניונים לקראת פתיחתם המלאה. מדובר בצעד חשוב נוסף בפתיחת המסחר לאחר שהובלתי את פתיחת חנויות הרחוב והעסקים הקטנים. אני מצפה מכל משתתפי הפיילוט לעמוד בהגבלות שנקבעו ולשמור על ההנחיות כדי שנוכל להמשיך להחזיר עובדים רבים למעגל העבודה ולשמור על בריאות הציבור ורמת תחלואה נמוכה".

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ: "פתיחת הקניונים הינה צעד נוסף שמוביל משרד הכלכלה והתעשייה להחזרת המשק לפעילות מלאה כאשר פתיחתם, לצד השווקים הפתוחים, תחזיר עשרות אלפי עובדות ועובדים בחזרה למעגל העבודה ותביא לצמיחה מחודשת של המשק. יש לזכור עם זאת, כי הצלחת הפיילוט וחזרתם לפעילות של כלל הקניונים בישראל, מחייבת את בעלי הקניונים, בעלי העסקים והצרכנים, לשמור על הנחיות התו הסגול".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]