ח"כ זוהר: "נושאי משרד התקשורת לא יקודמו בשל אפליית יו"ש" - 0404
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ זוהר: "נושאי משרד התקשורת לא יקודמו בשל אפליית יו"ש"

הבוקר (רביעי) בוועדת הכלכלה של הכנסת, הודיע יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר כי לא יאפשר למשרד התקשורת להעביר פעולות בכנסת עד להכללת יו"ש בתוכנית הסיבים הארצית, שצפויה לאפשר אינטרנט מהיר בכל רחבי הארץ כולל ביישובי הספר. במהלך הדיון הורחק יו"ר בל"ד מטאנס שחאדה, שתקף את יו"ש.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן התפרץ לדיון של משרד התקשורת בנושא הרפורמה ברשות הדואר ודרש להכליל את יו"ש בתוכנית הסיבים הארצית. ח"כ זוהר גיבה אותו והודיע: "אני אומר כיו"ר הקואליציה שאם וכאשר נושא הסיבים האופטים לא ייפתר ביהודה ושומרון, לא נוכל לאפשר למשרד התקשורת להעביר פה פעולות בכנסת, משום שזו סוגייה שהיא חוצה גבול. שר התקשורת שמציג עצמו כאיש ארץ ישראל לא יוכל לשכוח את יהודה ושומרון".

דגן אמר בדיון: "הדרת יו"ש מתכנית פריסת האינטרנט המהיר היא דבר שלא נקבל. לא יעלה על הדעת להשאיר מאחור חצי מליון מאזרחי מדינת ישראל, שגם כך סובלים מתשתית אינטרנט ירודה והפקרה של מאות אלפי משפחות מאחור.

כאזרח המדינה אני מתבייש שמשרד ממשלתי רוצה להכין תכנית שמפלה ומדירה בצורה גלויה ובוטה את יהודה ושומרון. אני מבקש ממך יו"ר הוועדה להבהיר בצורה ברורה למשרד התקשורת שהוא לא ייתן את ידו ולא יאשר שום רפורמה שתכלול הדרה ואפליה של 50 אלף תושבי מועצה אזורית שומרון וחצי מליון תושבי יו"ש.

יישובי הר חברון הם פריפריה לא פחות מיישובי הנגב הצפוני, והישובים איתמר ואלון מורה הם לא פחות איזור קו עימות וסובלים מסכנה בטחונית מיישובי עוטף עזה. אני קורא לשר הנדל, שאני בטוח שליבו במקום הנכון לשנות את ההנחייה ולהשוות את יישובי יו"ש לשאר יישובי הספר בארץ".

יו"ר וועדת הכלכלה ח"כ יעקב מרגי גיבה את יו"ר הקואליציה ואמר: "אני מצהיר כיו"ר ועדת כלכלה שאמור לדון בזה, לא תדון שום תכנית פריסה אם יהודה ושומרון לא בפנים". ח"כ אתי עטיה חיזקה את דבריו: "אני רוצה להבהיר את תמיכתי בדברים. לא נקבל הדרה של יו"ש מתוכנית הסיבים ומכל תוכנית ארצית".

ח"כ שלמה קרעי הוסיף כי "לא ייתכן שיוש מופלה לרעה", וכך גם ח"כ אוריאל בוסו שאמר: "אני מכיר את דגן והוא אדם רציני, אם הוא אומר שיו"ש מודרת אז יו"ש מודרת".

שר התקשורת ח"כ יועז הנדל מקדם בחודשים האחרונים את "תכנית הסיבים" שצפויה לאפשר תשתית אינטרנט מהירה לכל תושבי מדינת ישראל. כחלק מהתונית תונח תשתית לסיב אופטי שתאפשר גלישת אינטרנט במהירויות גבוהות מאוד. אולם משום שחיבור יישובי הספר הקטנים אינו כלכלי לחברת בזק, לקח משרד התקשורת 0.5% ממחזור הכספים של בזק, והקדיש את הכסף לסבסוד הנחת תשתית האינטרנט ביישובי הספר הקטנים. אלא שעל פי החלטת שר התקשורת יתועדפו כל יישובי הספר – מעוטף עזה דרך הנגב הגליל והערבה, כולם מלבד יישובי יו"ש.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]